KıbrısManşet

10’uncu Girne Kültür Sanat Günlerinde Mustafa Ceceli rüzgarı esti

Girne Belediyesi’nin düzenlediği,10’cu Girne Kültür Sanat Günleri dün akşam Mustafa Ceceli konseri ile devam etti.

10’uncu Girne Kültür Sanat Günlerinde Mustafa Ceceli Rüzgarı Esti

 

Girne Belediyesi’nin düzenlediği,10’cu Girne Kültür Sanat Günleri dün akşam Mustafa Ceceli konseri ile devam etti.

 

Amfi Tiyatro’da gerçekleşen gecede, ünlü sanatçı sahneye son zamanların popüler şarkısı olan “Salıncak” şarkısıyla çıktı. Güçlü sesi ve etkileyici sahne performansıyla dinleyicilere coşkulu bir akşam yaşatan Ceceli, sahnede yaptığı darbuka şovuyla da izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

Salıncak, Rüzgar, Leyla Mecnun, Öptüm Nefesinden, Maşallah gibi kendi aranjeleri ve şarkılardan oluşan repertuarıyla Amfi Tiyatroya gelen dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Ceceli konser süresince enstrümantal aletleride çalmayı ihmal etmedi. Darbukada adeta kendinden geçen sanatçı konser alanını dolduran hayranlarına müzik ziyafeti sundu.

 

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 10. Girne Kültür Sanat Günleri’ni, Girne Amfi Tiyatro’da iki yıl aradan sonra tekrar gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını, tüm dünyada etkili olan Covid pandemisi nedeniyle ara verdikleri kültür sanat etkinliklerini tekrardan kent halkıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

Bu seneki Kültür Sanat Günlerinin sloganını, “Sanat, Barış ve Hoşgörü” olarak açıklayan Güngördü, katkı koyan herkese, Les Ambassadeurs Hotel yönetimine, meclis üyelerine ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konserde sanatçıya çiçek ve hediye takdim ederek teşekkür etti.

 

GİRNE KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ PROGRAMI:

 

22 EYLÜL 2022 PERŞEMBE LEMAN SAM

12 EKİM 2022 ÇARŞAMBA KOLPA

 

Konser biletleri, mesai saatleri içerisinde Girne Belediyesi, Belediyeye bağlı muhtarlık vezneleri, Lefkoşa ve Girne Deniz Plaza ile Rüstem Kitap Evi ve konser öncesinde amfi tiyatro girişinden temin edilebilecek. Bilet fiyatı 100 TL olarak belirlenmiştir.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı