DünyaGenel

2 bin 500 liraya 2 kişi Türkiye hem de ultra her şey dahil!

Rusya'da Türkiye tur fiyatlarının 22 bin ruble, yani 2 bin 500 TL'ye kadar düştüğü, bu fiyata ultra her şey dahil otellerde kalınabileceği belirtildi.

Türkiye uçuşlarının başlamasıyla “Akdeniz sahillerine hücum” devam ederken, turizm sektörünün olmazsa olmazı “son dakika-sıcak turlar” yeniden rağbet görmeye başladı. Rus basını, şu anda 22 bin rubleden başlayan fiyatlarla, Türkiye’de bazı “üst sınıf” otellerde bir haftalık iki kişilik tatil paketi bile satın almanın mümkün olduğunu yazıyor.

İzvestiya gazetesi son bir haftalık verilere göre, Rus turistlerin en çok tercih ettiği 5 ülkenin başında Türkiye geliyor.

TUI yetkilileri iki kişilik Türkiye tur fiyatlarının 22 bin ruble, yani 2 bin 500 TL’ye kadar düştüğünü belirtiyor. Haberde, “Bunlar, sahilden geride, iki veya üç yıldızlı oteller de değil, ‘ultra her şey dahil’ beş yıldızlı oteller. Dalaman’a 22 bin rubleden, Antalya Mahmutlar’a 36 bin rubleye bir haftalık tur almak mümkün” denildi.
Haberin devamında, Intourist şirketine dayanarak, Alanya’da iki kişilik, bir haftalık tur paketinin 35 bin rubleden 29 bin rubleye düştüğü belirtildi.

Kıbırs Rum kesiminde ise iki yıldızlı, sadece konaklamanın 72 bin rubleden 58 bin rubleye düştüğü kaydedildi.
Turistlerin Türkiye’den sonra en çok tercih ettiği ülkeler Yunanistan, Güney Kıbrıs, Mısır ve Maldivler.
Uçak bileti rezervasyon servisi Aviasales yetkilileri de Türkiye satışlarında yüzde 49’luk bir artış gözlemledi. Yunanistan da bir diğer popüler destinasyon.

İzvestiya, Kırım ve Soçi’yi etkisi altına alan doğal felaketlerin yanı sıra Krasnodar Krayı’nın turistlere getirdiği aşı olma mecburiyetinin Rus turisti Türkiye ve Yunanistan’a yönelttiğini yazıyor.

Habere göre, en ucuz uçak biletleri de Türkiye yönünde. Türkiye: 15 bin 600 ruble, Yunanistan: 23 bin ruble, Güney Kıbrıs: 18 bin 900 ruble, Mısır: 29 bin 900 ruble ve Maldivler: 35 bin ruble.

TUI yetkilileri de Türkiye’nin gelişmiş otel altyapısı ve yakın tarihli turlarda bile oldukça ucuz turlar sunabilmesi sayesinde rakiplerinin önüne geçtiğine dikkat çekiyor.

Diğer Haberler