KıbrısManşetSiyaset

“27 bin olan yatak kapasitesini 50 bine çıkarma büyük bir başarı olacak”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Amcaoğlu, İstanbul’daki Türkiye KKTC II. Ekonomi Konferansı’nda konuşma yaptı, “Yatak kapasitesini ve doluluk oranını artırmak en önemli hedeflerimiz arasındadır” dedi. Amcaoğlu, 27 bin olan yatak kapasitesini 50 bine çıkarmanın büyük bir başarı olacağını ifade etti.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, KKTC’de 27 bin olan turizmdeki yatak kapasitesini 50 bine çıkarmanın ve yüzde 66’lık yıllık doluluk oranını artırmanın büyük bir başarı olacağına vurgu yaptı. 

Bakan Amcaoğlu, “bu, hükümetimizin önde gelen hedefleri arasındadır” dedi. Bakan Amcaoğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu, Türkiye KKTC II. Ekonomi Konferansı’na katıldı. Bakan Amcaoğlu, burada yaptığı konuşmada, KKTC’de ticaretin şu andaki durumunu ve hedeflerini aktardı. Bakan Amcaoğlu, “Ekonomi ve Enerji Bakanlığı olarak, katma değeri yüksek ürün ve hizmet üretiminin ihracatını artırmak, beşeri sermaye yatırımlarının artırılmasını sağlayabilmek, inovasyon kapasitesinin artırılmasını daha görünür hale getirebilmek ve bununla birlikte iyi yönetişim modelleri geliştirmek bakanlığımızın en önemli hedefleridir” dedi.

Bakan Amcaoğlu, şu anda KKTC’de 27 bin olan turizmdeki yatak kapasitesini 50 bine çıkarmak ve aynı zamanda yüzde 66 olan yıllık doluluk oranını artırmanın büyük bir başarı olacağına vurgu yaptı. 

Bakan Amcaoğlu, “daha nitelikli bir turizm potansiyelini, 110 bin üniversite öğrencisinin sağlayacağı getiri ile birleştirebilmek, hükümetimizin en önde gelen hedefleri arasındadır” diye konuştu.

Diğer Haberler