GenelKıbrısManşet

Başbakan: Elektronik bileklik sayesinde çağa ayak uydurulacak

Başbakan Ersan Saner elektronik bileklik sayesinde çağa ayak uyduran bir çalışma içerisine girileceğini söyledi.

Başbakan Ersan Saner, elektronik bileklik sayesinde çağa ayak uyduran bir çalışma içerisine girileceğini söyledi.

Uygulanacak sistem sayesinde özellikle temaslı takibinin yapılabilmesinin ve kapalı turizm ile ülkeye gelecek olanların takibinin yapılmasının hedeflendiğini kaydetti. Elektronik bileklik sisteminin kusursuz çalışabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarının yapıldığını bu konuda da Mecliste gerekli bilgilerin milletvekillerine anlatıldığını anımsatan Saner, sistemin çalışmaya başlamasıyla olası eksikliklerin de giderileceğini söyledi.

Elektronik bileklik kullanımında kurallara uymayanlara karşı uygulanacak cezalarla ilgili muhalefetin de desteklediği bir yasa üzerinde çalışıldığı bilgisini veren Saner, sistemin güçlü bir takip sistemine sahip olacağını anlattı. Saner, konuşmasında sistemin çalışma şartlarıyla ilgili bilgi de aktardı.

Aplikasyon sayesinde ülkeye gelecek olanların ayak izlerinin de takip edilebileceğini anlatan Saner, kurallara uymayanların takipcisinin de polis olacağını hatırlattı. Sistemle ilgili ihaleye Maliye bakanlığı tarafından çıkıldığını dile getiren Başbakan Saner, dolayısla ek bilginin Maliye Bakanı tarafından aktarılabileceğini de kaydetti.

Diğer Haberler