EkonomiGenelManşetTürkiye

Antalya’da 1.5 milyar liralık otelini açtı

İkisi Sapanca’da biri Afyon’da olmak üzere toplamda 3 otel ile hizmet veren NG Hotels, son otelini Antalya’da açtı.

Toplamda 1.5 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen NG Phaselis Bay Otel hakkında bilgi veren NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “2021 yılı sektörde ‘yaraları sarma’ yılı olarak geçecek. 2022 sezonu için çok umutluyuz” diye konuştu.

Antalya Kemer Göynük’te inşa edilen NG Phaselis Bay Otel için toplamda 1.5 milyar TL yatırım yapıldı.

DİLEYEN MÜŞTERİLERİ HELİKOPTER VE ÖZEL JETLE EVİNDEN ALINACAK

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, gazetecilere yatırımları ve turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Güral, “Turizm sektöründe 4’üncü otelimizi hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Otel, bölgedeki 3 eşsiz koydan birinde yer alıyor. Projeyi geliştirmeden önce aylarca üzerinde düşündük. Çalışmalarımız 18 ay sürdü. Turizm sektörüne farklı bir dinamizm getirmek amacıyla NG Phaselis Bay Otel’ini hayata geçirdik. Biz burada bir otel inşa etmedik. Daha çok yeni bir hizmet anlayışı oluşturduk. Dileyen misafirlerimizi helikopter veya özel jetle alıp otelimizde en iyi şekilde ağırladıktan sonra evlerine bırakacağız” dedi.

ŞİMDİ YÜZDE 65, HAZİRAN’IN İLK HAFTASINDA YÜZDE 98 DOLUYUZ

Pandemi koşullarına rağmen yüksek doluluk oranından memnun olduklarını kaydeden Güral, “480 oda kapasitesine sahip tesisimiz bugün itibarıyla yüzde 65 dolu. Haziran ayının ilk haftasında yüzde 98 doluluk oranına ulaşacağız. Haziran-temmuz-ağustos döneminde oteldeki villaların yüzde 85’i şimdiden doldu” ifadelerini kullandı.

TEMMUZ VE SONRASINDA HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ

Seyahat engellerinin turizm sektörünü olumsuz etkilediğinin altını çizen Erkan Güral, şunları söyledi: “2021 yılı sektörde ‘yaraları sarma’ yılı olarak geçecek. 2022 sezonu için çok umutluyuz. Temmuz ayı ve sonrasında turizm sektöründe hareketlilik bekliyoruz. Aşının yaygınlaşması ve 20 yaş üzerine kadar aşılanma haberleri sektöre umut veriyor.”

Diğer Haberler