KıbrısManşet

Antik liman açıklaması

“Belki esnaf 1-2 ay kepenk kapatacak ama Girne Antik Liman hak ettiğine kavuşacak”

Turizm Bakanı Ünal Üstel, yakın zamanda Girne Antik Liman’da düzenleme çalışmalarının başlatılacağına işaret ederek ““Belki esnaf 1-2 ay kepenk kapatacak ama Girne Antik Liman hak ettiğine kavuşacak” dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, ADA TV’de ‘Günaydın ADA’ programında Haluk Doğandor’un sorularını yanıtladı.

Girne Antik Liman’daki düzensizliğin giderileceği mesajını veren Turizm Bakanı Üstel, bugüne kadar bütçe için çok fazla fedakarlıklar yapıldığını belirterek kültürel mirası halka iade etmek için çok çalıştıklarını ifade etti.

“BELKİ BİR YA DA İKİ AY ESNAF KEPENK KAPATACAK, SONRA GÜZEL PARALAR KAZANILACAK”

Girne Antik Liman esnafının yapılacak çalışmalar çerçevesinde bir ya da iki ay boyunca kepenk kapatmak zorunda kalacağını, bu süreçte de gerekli yardımı yapacaklarını ve çalışmalar tamamlandıktan sonra çok daha güzel paralar kazanacağını söyleyen Üstel, dışarıdan gelen turistlerin daha büyük ilgi göstereceğini aktardı.

“GİRNE ANTİK LİMAN’I YENİ FOTOĞRAFLARIYLA PAZARLAYAMIYORUZ”

Girne Antik Liman’ın durumunun şu anda içler acısı olduğunun farkında olduklarını belirten Üstel, Liman esnasının eski fotoğraflarla bölgeyi pazarlamak durumunda olduğunu, şimdiki fotoğraflarla reklamın yapılamadığını söyledi.

Süreç içerisinde diyalog vurgusu yapan Üstel, “Herkesin içi rahat olsun, Girne Antik Limanını diyalogla ve özveriyle hak ettiği haline getireceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu