KıbrısManşetToplum

Arter: “8 Ekim’i anlamlandırmak istiyoruz”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Kapalı Maraş’ın kamuya ait bölümünde kademeli açılma sürecinin başlamasının ikinci yıl dönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, "8 Ekim’i anlamlandırmak istiyoruz…" dedi

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, BRT ekranlarında yayınlanan ‘17. Saat’ adlı programa canlı bağlantı ile katılarak, Kapalı Maraş’ın kamuya ait bölümünde kademeli açılma sürecinin başlamasının ikinci yıl dönümüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazimağusa Belediye Başkanı Arter, yarın saat 12.00’da Maraş’ı ziyaret edecek ilk kişiye hediye takdim edileceğini ifade etti.

Etkinliğin saat 12.00’da başlayacağını ve 14.00’da sona ereceğini de aktaran Arter, “Hediye verildikten sonra Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın Maraş kapısı giriş kısmında küçük bir bando konseri olacak. Bando daha sonra yürüyerek çay bahçesine gidecek ve 2 saate yakın konser verecek” dedi.

Verilecek olan hediyenin anlamının önemli olduğunun da altını çizen Arter, “Biz 8 Ekim’i anlamlandırmak istiyoruz…” ifadelerini kullandı.

Arter, Maraş açılımında Gazimağusa Belediyesi olarak her zaman işin teknik tarafında olduklarını dile getirerek, “Şehre nefes aldıracak, kaliteyi yükseltecek çalışmalarda yer alıyoruz. Bu yaz sezonunu Maraş tıklım tıklım geçirdi. 753 bin ziyaretçi küçümsenecek bir rakam değildir. Yaptığımız çalışmalar beğenilmektedir. Bu çalışmalar artarak devam edecektir” diye konuştu.

Arter, Gazimağusa Belediyesi olarak Maraş’ta kamuya ait yerleri güzelleştirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Diğer Haberler