KıbrısManşetToplum

Aşırı yağışlar hem doğayı hem canlıları vurdu

Tüm ülkeyi etkisi altına alan olumsuz hava koşulları fırtınaya neden oldu. Karada su baskını ve taşkınlara karşı mücadele sürerken, Barış Parkı’nda hapsedilen hayvanlar ise mahsur kaldı

Tüm ülkeyi etkisi altına alan olumsuz hava koşulları fırtınaya neden oldu. Karada su baskını ve taşkınlara karşı mücadele sürerken, Barış Parkı’nda hapsedilen hayvanlar ise mahsur kaldı.

 TÜM ÜLKE TEYAKKUZDA
Ülkede yaşanan yağışlı ve fırtınalı hava, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Perşembe gününe kadar süreceği açıklanan fırtına, denizde ve karada hayatı olumsuz yönden etkiliyor. Uzmanların su baskınlarına karşı uyarıları devam ederken, yerel yönetimler de bölgelerindeki çalışmalara hız verdi. Alt yapı sorunları nedeni ile su birikintileri ve sel baskınları ile anılan Girne’de, ekipler teyakkuzda beklerken her türlü acil durum için irtibat numaraları da paylaşıldı.

DALGALAR, DALGA KIRANIN BOYUNU AŞTI
 Fırtınalı havanın etkisi denizde de kendini gösterirken, Girne Antik Liman bölgesinde endişe verici görüntüler yaşandı. Dalgakıranı aşan dalgalar kıyılara vururken, limandaki teknelere de zor anlar yaşattı. Mendireğin neredeyse tamamen sular altında kaldığı fırtınalı havada, bölgedeki işletme sahipleri de su baskınlarına karşı kendi önlemlerini aldı. Zaman zaman deniz içerisinde çıkan hortumlar da endişeye yol açtı.

KAFESLERİN İÇERİSİ BATAKLIĞA DÖNÜŞTÜ
Girne Barış Parkı’nda bulunan hayvanat bahçesinin durumu ise içler acısı bir hal aldı. Yaz aylarında kavurucu sıcakla, kış aylarında yağışlı ve soğuk hava şartlarıyla mücadele eden hayvanlar, demir parmaklıklar ardında çamurların içinde kaldı. Su birikintilerinin oluştuğu sözde yaşam alanlarında hayat mücadelesi veren hayvanların ızdırabı yürekleri dağladı.

Diğer Haberler