KıbrısManşetSağlıkToplum

Bakan Dinçyürek, Tabipler Birliği ve Eczacılar Birliği yönetim kurullarıyla toplantı gerçekleştirildi

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Sağlık Bakanlığı’nda Kıbrıs Tabipler Birliği ve Kıbrıs Eczacılar Birliği yönetim kurullarıyla bir araya gelerek, hastaların ilaca erişimi konusundaki sorunları çözmek amacıyla uzun soluklu bir toplantı düzenledi.

Toplantıda temel amacın, hastaların hekimin yazdığı reçeteye daha sonra ilaca erişebilmesi için adanın genelindeki tüm hekimlerin ve eczacıların online bir sistemde işbirliği yaparak ortak çözümler üretebilmeleri üzerinde durulduğu belirtildi.

Bakan Dinçyürek, sonuç odaklı bir yaklaşımla, olası boşluklar veya soru işaretlerini gidermek için ilgili tarafların kendi yönetim kurullarında veya çalışma gruplarında çalışmalar yapma kararı aldıklarını, çarşamba sabahı tekrar bir araya gelme konusunda mutabık kaldıklarını açıkladı.

Dinçyürek, Başbakanın konuya hassasiyet gösterdiğini, bu konuda bakanlığını görevlendirdiğini ve hedefin kısa sürede ortak bir yol haritası belirlemek ve hastaların ilaca erişimindeki tüm engelleri kaldırmak olduğunu vurguladı.

Dinçyürek, hem hükümet hem de ilgili paydaşların net bir kararlılık ve istek ortaya koyarak bu yönde adım attığını kaydetti.

Diğer Haberler