GenelKıbrısManşet

“‘Bakanlığa karşı dava açın kazanıp o izinleri alacaksınız’ diye yönlendirme mi yapılıyor?”

Kudret Özersay’ın sosyal medya paylaşmı;

Hatırlayacaksınızdır, Ulaştırma Bakanlığı turistik, taksi ve diğer taşıma izinlerinde (yani kamuoyunda T-izni olarak bilinen konuda) KEYFİ, KRİTER OLMAYAN, HISIM AKRABALARI VE PARTİLİLERİ de içeren kayak izinler dağıtmıştı. Bu taşıma işleriyle ilgisi alakası olmayan ve bu izinleri alarak GERÇEKTEN BU ALANDA ÇALIŞIP geçimini bu işten sağlayan kişilere bu izinleri 100-150 bin Streline satacakları kamuoyunda tartışılmış ve gelen tepkiler, medyanın koyduğu baskı, konunun polise aktarılması ve başlatılan soruşturma benzeri süreçlerin sonunda gayrimeşru hükümet bu İZİNLERİ İPTAL ETMEK ZORUNDA kalmıştı.

İptal edilme sürecinde Başsavcılık hükümete “BU İDARİ İŞLEMİ DOĞRU USUL İLE, NE ŞEKİLDE İPTAL EDECEĞİNİ” tariff eden hukuki bir görüş vermişti. T-izinleri iptalini hukuka uygun olarak YAPMAYIP o listed adı olanlara “Bakanlığa karşı dava açın kazanıp o izinleri alacaksınız” diye yönlendirme mi yapılıyor? Yani ortada bir DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ VAR? Ulaştırma Bakanlığı o iptal edilen listed adı bulunan insanları belirli bir avukata yönlendirip mahkeme kararıyla o izinleri İNADINA VERDİRMEYE Mİ ÇALIŞIYOR?
Konuyu yakından takip ediyoruz, herkesin bu konuda gözünü kulağını açması ve eğer böyle bir ali cengiz oyununa fırsat vermemesi gerekir!

Diğer Haberler