GenelKıbrısManşet

Bakır kabloları çalıp, hurdacıya sattılar

Sirkat, Kasti Hasar, Sahtekarlıkla kredi Temini suçuyla ilgili olarak tutuklanan zanlılar Jasim Uddin Palan ve Masbah Uddin Palan mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Erkan Tekin, olguları aktardı. Polis, Sirkat, Kasti Hasar, Sahtekarlıkla kredi Temini suçuyla methaldar olduğunu belirtti. Polis, 08.04.2023 tarihlerinde, saat 19.30 raddelerinde Alayköy’ de 2. Etapta Enes Teke’ye ait PGC Catering.co.ltd isimli yapımı devam etmekte olan inşattan merkezi soğutma sistemi için döşenmekte olan tavana monteli, toplam 37 kilo bakır kabloların Jasim Uddin Palan(E-53) ve kardeşi Masbah Uddin Palan (E-42) tarafından kırılarak hasara uğrattıktan sonra yerlerinden sökülüp parçalanarak toplam 37 kg bakır boruları/Haspolat’ta faaliyet gösteren Asbuzu hurda alım satım şirketine 8.360 TL karşılığı sattıklarının tespit edildiğini anlattı. Polis, yapılan soruşturmada 30 kg parçalanmış bakır boruların bulunup emare olarak alındığını belirtti. Polis, zanlı 1 Josim Uddın’in gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların davasında hazır olması maksadı ile 2 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

Kamalı Haber

Diğer Haberler