GenelKıbrısManşetToplum

Başbakan Üstel: Çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucudan korumak için tüm gayreti göstereceğiz

Başbakan Ünal Üstel “26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü” dolayısıyla açıklama yaparak ilan edilen bugünde bu konuda uyuşturucu konusunda bilincin ve farkındalığın arttırılmasına dikkat çekme fırsatı elde edildiğini belirtti.

Üstel; özellikle gençlerin ve ergen yaş gruplarını etkisi altına alan uyuşturucu madde bağımlılığının dünya genelinde olduğu gibi KKTC’de de son 10-15 yıldır arttığını “acı bir gerçek” olarak ifade etti.

Üstel, KKTC Başbakanlık bünyesinde oluşturulan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Sosyal Uyum Merkezi’nin konuya ilişkin bütün imkanlarını seferber ederek, büyük özverilerle uyuşturucuya karşı mücadeleye öncülük ettiğini belirtti.

Başbakan Ünal Üstel tarafından paylaşılan 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü”  mesajı:

“Birleşmiş Milletler’in Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü olarak ilan ettiği bugünde bu konuda bilincin ve farkındalığın artırılmasına dikkat çekme fırsatını elde etmiş bulunuyoruz.

Özellikle gençlerimizi ve ergen yaş gruplarını etkisi altına alan uyuşturucu madde bağımlılığı, dünya genelinde olduğu gibi maalesef son 10-15 yıldır ülkemizde de var olan acı bir gerçektir. Ne yazık ki, bu önemli sorun gittikçe büyük bir boyuta ulaşmakta, sigarayla başlayan daha sonra da uyuşturucunun değişik çeşitleriyle tanışan gençlerimizi bu ortamdan uzaklaştırmak, korumak, temiz bir hayat tarzına yönlendirmek ve daha ileri boyutlara gelmesini önlemek adına tüm devlet kurumlarımız ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte hepimize büyük görevler düşmektedir.

Başbakanlığımız bünyesinde oluşturulan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonumuz ve Sosyal Uyum Merkezimiz konuya ilişkin bütün imkanlarını seferber ederek, büyük özverilerle bu mücadeleye öncülük etmektedir. Gerek madde bağımlılığı ile mücadele eden kişilerin gerekse de ailelerinin maddi , manevi ve psikolojik her türlü ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak için canla başla uğraş vermektedir. Hükümet olarak, bu konuda insanımızın bilinç düzeyinin artması ve bu tehlikeye karşı çocuklarımızı ve gençlerimizi korumak için el birliğiyle ellerimizden gelen tüm gayreti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü’nün, geleceğimiz olarak gördüğümüz evlatlarımızı uyuşturucu madde bağımlılığından korumak adına yürütülen çalışmaların başarıya ulaşması için bir vesile olmasını temenni ediyor, tüm halkımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.”

Diğer Haberler