KıbrısManşet

Başbakanlık önünde eylem

“Sonuç almadan eve dönmeyeceğiz”

Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, yarın gerçekleşecek eyleme ilişkin yaptığı açıklamada, 4 farklı noktadan Lefkoşa’ya giriş yapacaklarını ve Başbakanlık önünde toplanacaklarını, 10 kilometrelik bir konvoy oluşturacaklarını ifade ederek, Lefkoşa halkından “peşinen özür diledi”, sorun çözülene kadar eyleme devam edeceklerini vurguladı.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) yarın, Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi İmar Planı konusunda yaşanan gecikme nedeniyle Başbakanlık önünde araçlı eyleme başlıyor. Birlik, sonuç alana kadar eyleme devam edecek.

Yarın gerçekleşecek eyleme ilişkin, Genç TV’de Nazar Erişkin’in sunduğu “Bugüne Dair” programına katılarak açıklamalarda bulundu.

“Bu sorun çözülmezse biz eve gitmeyeceğiz. Bu sorun çözülecek” diyen Birlik Başkanı Gürcafer, “Köy gezileri biraz ertelensin, bu sorunu çözelim. Bu sorun, ülke ekonomisini çok ciddi şekilde etkileyecek bir sorundur. Belki ülke henüz bu sorunun boyutunun farkında değil ama sorun büyük” dedi.

“Kimse boy gösterisi yapıp geri döneceğiz diye algılamasın bu işi” diyen Gürcafer, “Sorun çözülene kadar sokakta kalacağız” ifadelerini kullanarak, birliğin somut taleplerinden söz etti:

“Biz istikrar istiyoruz. Beğenmesek de Fasıl 96 en azından bir istikrardı. Yeniden düzenleyip geçin. Ya da İmar Planı içerisinde itiraz varsa, planın içeriğini tartışın, değişin, yürürlüğe koyun. Veya yürürlüğe koyun, Temmuz ayında revize edin.”

Hükümet yetkilileriyle sürekli görüştüklerini belirten Gürcafer, “Sanırım olayın ciddiyetinin yeni farkında vardılar. Biz seçim dönemi içerisinde eylem yapmaya çok da hevesli değiliz ama bıçak kemiğe dayandı” dedi.

Lefkoşa halkından, yarın gerçekleşecek eyleme ilişkin “peşinen özür dilediğini ifade eden Gürcafer, “Biz bıçak kemiğe dayanmasın diye resmen yalvardık. Sonuç almadan eve dönmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

4 farklı noktadan Lefkoşa’ya giriş yapacaklarını ve Başbakanlık önünde toplanacaklarını söyleyen Gücafer, “10 kilometrelik bir konvoy oluşacak. Lefkoşa’nın içine araçla gelmeyi düşünen insanlar bunu göz önünde bulundursun” dedi.

“Bu sorun çözülecek” diyen Gürcafer, “Eğer inatla karşı karşıya kalırsak, yetkili kurullarımız oturup karar alacak” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu