KıbrısManşet

Baybars açılış yaptı

Yenierenköy Bucak Binası hizmete açıldı.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Yenierenköy Bucağına bağlı vatandaşlarımıza yerinden ve hızlı hizmet sunmak için bir süreç yaşandığını, önce elektronik kimlik kartı başvuru alma cihazının alımının yapıldığını ardından teknik alt yapı için çalışmaların sonlandırıp, fiber optik bağlantının da tamamlandığını ve vatandaşların yerinden hizmet almalarını söz verdikleri gibi sağladıklarını belirtti.

Baybars, “Bugün bu süreci tamamlayıp Akdoğan, Geçitkale, Çamlıbel, Mehmetçik bucaklarından sonra Yenierenköy bucağına bağlı vatandaşlarımızın yerinden hizmet almalarını sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

BAYBARS, “VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASI ÜLKEDEKİ HİZMET ANLAYIŞININ DEĞİŞTİĞİNE OLAN İNANCI GÜÇLENDİRECEKTİR”

Yenierenköy Bucak binasının bugün itibarıyla bölge halkına hizmet vermeye başladığını belirten Bakan Baybars, “Erenköy Bucak hizmetlerinin bölgede bulunan 14 köye ulaşması ve vatandaşlarımızın kimlik başvurularını, doğum belgelerini, av ruhsatlarını çıkartmak için artık kilometrelerce yol gitmek zorunda kalmayacak olması, vatandaşın devleti yanında hissetmesi, siyasete güven duyması açısından çok önemli bir olgudur” dedi.

Baybars, ülkede yerinden hizmet anlayışının yerleşmesi, hizmet kalitesinin artması, vatandaşlarımızın kendi bölgelerinde devlet oteritesinin yanlarında olduğunu bilmesi ve en önemlisi siyasilerin verdiği sözleri tutmasının ülkemizdeki hizmet anlayışında yaşanacak değişime olan inancı artıracağına vurgu yaptı.

Yenierenköy Bucağında ilk işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Baybars, yerinden verilen hizmetlerin vatandaşın hayatında kolaylıklar sağladığını, daha mutlu bireyler yarattığını, devlete olan güveni artırdığını ve bunu da vatandaşın gözlerinde görmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
Baybars, Yenierenköy Bucak Binasının hizmete açılmasından sonra bir süre vatandaşlarla kahvehanede sohbet ederek, bölge sorunları hakkında görüştü.

Yenierenköy kahvesinde söz alan Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, İçişleri Bakanı Baybars’a siyasi parti gözetmeden bu büyük hizmeti bölgeye kısa sürede söz verdiği gibi kazandırmasından dolayı şahsı ve Karpaz halkı adına teşekkür etti.

Coşkun, “Yenierenköy Bucağında sunulacak olan hizmetlerden 14 köyün yararlanabileceğini ve bu nedenle bu hizmetin sadece Yenierenköye değil tüm Karpaz bölgesindeki vatandaşlara yaşamına büyük kolaylıklar getireceğini söyledi.

Vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Baybars, vatandaşların bölgede yaşadığı sıkıntıların adım adım aşılması için hizmet kalitesi ve hızını artırarak yerinden verilen hizmetin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Bu amaçla 2019 yılının ilk aylarından itibaren Yenierenköy Bucağının faaliyete geçmesi için çalışma başlattıklarını, gerekli teknik donanım ve binanın sağlanması için bir süreç yaşandığını, bu sürecin sonunda da bölge halkının yıllardır özlemini çektiği hizmetleri sağlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Bakan Baybars, Yenierenköy Belediyesine de Bucak binasının iç boyasının tamamlanmasında, fiber optik kazılarının tamamlanmasında ortaya koydukları katkıdan dolayı teşekkür etti. Baybars, konuşmasının sonunda Yenierenköy Bucak hizmetlerinin bölge halkına hayırlı olmasını dileyerek, her şeyden önce vatandaşlarımızın yüzünün güldüğünü görmenin en büyük kazanım olduğunu söyledi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu