KıbrısManşet

BES ve DEV-İŞ komite toplantı salonunu terk etti

Komitenin toplanması ardından açıklamada bulunan Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Mustafa Yalınkaya ve DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam, toplantıyı protesto ederek masayı terk ettiklerini ifade etti.

ELİF DÜLGER

Komitenin toplanması ardından açıklamada bulunan Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Mustafa Yalınkaya ve DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam, toplantıyı protesto ederek masayı terk ettiklerini ifade etti.

Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Mustafa Yalınkaya, “Israrla belediyelerin birleştirilmesi için komite toplandı ve üyeler şu an görüşme halinde. Sayı üzerinde birleştirmenin kaos yaratacağını daha önce söylemiştik. Tasarının geri çekilmesi için baltan konuştuk. Bu tasarı genel kurula geldiği an yasallaşır bu tasarının genel kurula gelmemesi için mücadelemize devam edeceğiz” mesajını verdi.

MASAYI TERK ETTİLER

Belediye Başkanlarının da katılım sağladığı toplantıdan görüşlerini bildirerek toplantı salonunu terk eden DEV-İş ve BES Başkanları mücadeleye devam edileceğinin sinyallerini verdi. Konuşmasının devamında hükümeti eleştiren Yalınkaya, “Hükümette para yok bir şeyler üretemiyor. Ankara’dan bir miktar para koparmak için belediyeleri gözden çıkardı. Bu bir Dayatma biz bu dayatmaya gelmeyeceğiz. Hükümetin kendi içinde de kopukluk var. Milletvekilleri ile birebir yaptığımız görüşmelerde onlarda bizimle aynı görüştü. Biz bu kaosu aldık sonuna kadar devam edeceğiz. Lefkoşa’yı fethedeceğiz başka çıkar yolumuz yok” açıklamasında bulundu.

“ÖRGÜTLÜ TÜM BELEDİYELER YARIN MECLİS ÖNÜNDE OLACAK”

Açıklamada bulunan DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam ise, “Çalışmaların yapılacağının ve yeniden toplantı yapacağını söyleyen komite, görüyoruz ki uzlaşıya yanaşmıyor. BES ve DEV-İş olarak dayatmayı kabul etmeyeceğimizi duyuruyoruz” diyerek yarın bağlı olan tüm belediyelerin bölgelerini bırakarak Meclis önüne geleceğini açıkladı. Aşam, “İlçelerin, beldelerin sakinleri de bizleri yalnız bırakmayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Aşam, protesto olarak toplantıyı terk ettiklerini ifade ederek Meclis önündeki belediye emekçilerine “demokratik haklarımızı savunacağız, mücadeleye devam” şeklinde seslendi.

 

Diğer Haberler