KıbrısManşet

Burhan Yetkili Anı Satranç Turnuvası’nda ödüller verildi

Lefkoşa Türk Belediyesi Spor Kulübü organizasyonu ve Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu katkılarıyla ‘Burhan Yetkili Anı Satranç Turnuvası’ düzenlendi.

Lefkoşa Türk Belediyesi Spor Kulübü organizasyonu ve Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu katkılarıyla ‘Burhan Yetkili Anı Satranç Turnuvası’ düzenlendi. LTB eski Başkanlarından merhum Burhan Yetkili’yi anmak ve satranç sporunun gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen turnuva, dün gün boyu Merkez Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Turnuvanın açılış hamlesini yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, turnuva sonunda Yetkili’nin ailesi ile birlikte ödül töreninde yer aldı ve yaptığı konuşmada turnuvanın geleneksel hale getirileceği müjdesini verdi.

LTB Başkanı Harmancı: Turnuvayı gelenekselleştirme kararı aldık

Başkan Harmancı, merhum belediye başkanı Burhan Yetkili’nin belediyeye ilk bilgisayarı getiren kişi olduğunu, böylesi anlamlı bir etkinlikle de onun anısını yaşatmak istediklerini ifade etti. Merhum Yetkili’nin ailesi ile görüşerek turnuvayı geleneksel hale getirme kararı aldıklarını belirten Başkan Harmancı, bir sonraki etkinliğin kapsamı ve organizasyon yapısı konusunda iyi bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Dereceye girenler ödüllerini aldı

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini LTB Başkanı Mehmet Harmancı, merhum Burhan yetkilinin eşi Gülay Yetkili ve kızı Özlem Yetkili yanında LTB Meclis Üyeleri Mehmet Manavoğlu ve Tahir Hoca, LTB Spor Kulübü’nden Bülent Çıraklı, Akın Aktunç, Zehra Beyar ve Özkan Bardak takdim etti.

Turnuva sonunda dereceye giren ve ödül alan isimler şu şekilde:

Birinci: Arda Köle

İkinci: Bertuğ İlgililer

Üçüncü: Necat Yazman

Kadın Özel Ödülü: Arya Emin

İlkokul Özel Ödülü: Arkın Köle

Ortaokul Özel Ödülü: Baran Bulancak

Lise Özel Ödülü: Hima Hasan Behzat

UKD Özel Ödülü: Ozan Karataş

Veteran Özel Ödülü: Çetin Çeker

Diğer Haberler