GenelKıbrısManşetToplum

CTP İskele İlçesi, bölgede 10 yıldır tamamlanmayan projelerin tamamlanıp hizmete sunulmasını talep etti

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İskele İlçesi, bölgedeki bazı projelerin tamamlanmayıp ‘atıl’ duruma terk edildiğini belirtti.

CTP İskele ilçesi, gençlerin sosyalleştirip kötü alışkanlıklardan uzak tutacak olan İskele Gençlik Merkezi’nin 10 yılı aşkındır temeli atılıp, kaba inşaatı bitmesine rağmen harabe şekilde durduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada ayrıca 10 yıldır İskele Gençlik Merkezi’nin yanı sıra Pazar Yeri ve Terminal Projesi’ninde tamamlanmadığını özellikle terminal alanının toz ve toprak bakımından mahalle halkına ve ilçe merkezine büyük sorun yarattığı da belirtildi.

CTP İskele İlçesi konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“CTP İskele İlçesi olarak, bu proje alanında incelemeler yapıp özellikle gençlik merkezi binasının tüm camlarının kırık olduğunu, duvarlara ırkçı sembollerin yazıldığını, elektrik tesisatlarının sökülüp talan edildiğini ve binanın harabeye dönüştüğünü, adeta bir utanç sembolü haline geldiğini üzülerek tespit ettik. CTP İskele İlçesi olarak, başta Belediye Başkanı olmak üzere, tüm belediye meclis üyelerine çağrımız, 10 yıldır ihmal edilen bu gerekli projenin sonuçlandırılıp toplumun hizmetine sunulması adına gereğinin yapılmasını talep ederiz.”

Diğer Haberler