GenelManşetSpor

“Cup of Nations Basketball” turnuvası dün başladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Cup of Nations Basketball” turnuvası 16 Aralık 2021 Perşembe günü, saat 16:45’te, Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı.

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Cup of Nations Basketball” turnuvası 16 Aralık 2021 Perşembe günü, saat 16:45’te, Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. 16 – 28 Aralık 2021 tarihleri arasında DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan turnuvada bu yıl 9 farklı ülkeden 4 kadın (KKTC, Türkiye, Lübnan ve Uganda)  ve 9 erkek (KKTC, Türkiye, Nijerya, Bostvana, Gambiya, Mısır, Lübnan, Uganda ve İran) takımı mücadele edecek.

27 Aralık 2021 tarihinde yarı final karşılaşmaları, 28 Aralık 2021 tarihinde ise final karşılaşmaları gerçekleştirilecek.  Organizasyonun kapanış gecesinde üçüncülük, dördüncülük ve şampiyonluk maçları oynanacak. Turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalyanın yanı sıra çeşitli hediyeler de verilecek.

Açılış törenine katılan DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu, turnuvaya katılan tüm takımlara seslenerek spor müsabakalarının her zaman güzel olduğuna değindi. Prof. Dr. İşcioğlu, takımlara başarılar dileyerek, turnuva sonunda sporun ve DAÜ’nün kazanacağının altını çizdi. Söz konusu gecede DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu da hazır bulundu.

Turnuvanın ilk gün karşılaşmaları ve sonuçları ise şöyle:

KKTC- Nijerya          8 – 23 (Erkek)

Türkiye – Gambiya    22 – 10 (Erkek)

KKTC – Uganda        27 – 5 (Kadın)

Lübnan – Türkiye       10 – 26 (Kadın)

Botsvana –KKTC       0 – 20 (Erkek)

Türkiye – Botsvana    20 – 0 (Erkek)

 

Diğer Haberler