FutbolKıbrısManşetSpor

Darısı diğer kulüplere!

Galatasaray Akademi ile TED Kuzey Kıbrıs Koleji arasında birçok spor branşını kapsayan iş birliğine imza atıldı

Galatasaray Akademi ile TED Kuzey Kıbrıs Koleji arasında birçok spor branşını kapsayan iş birliğine imza atıldı

TED KUZEY KIBRIS – GALATASARAY İŞBİRLİĞİ:
Galatasaray Spor Kulübü’nün bünyesinde modern spor eğitimleri vermek üzere kurulan Galatasaray Akademi ile TED Kuzey Kıbrıs Koleji arasında basketbol, voleybol, yüzme, cimnastik başta olmak üzere birçok branşı kapsayan bir iş birliğine imza attı.

ÜST DÜZEY KATILIM
İmza töreninde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan ve Sportif İş Ortakları Direktörü Fehmi Naci Cansun yer aldı.

ÖZBEK VE PEHLİVANOĞLU İMZA KOYDU:
Yapılan lansmanda Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ile TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Galatasaray ile TED arasında yapılan iş birliğine imza attı. İmzaların ardından Ersin Tatar, Selçuk Pehlivanoğlu ve Dursun Özbek, birer konuşma gerçekleştirdi. Tatar ile Özbek, çocuklarla hatıra fotoğrafı çekildi ve lansman plaket töreniyle sona erdi.

TATAR’DAN AMBARGO VURGUSU
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende yaptığı konuşmada, akademik çalışma yanında spor, kültür ve sanatta gençlerin gelişiminin önemine dikkat çekerek, alanlarında uzman kişilerin, KKTC’ye gelip eğitim vermesinin önemli olduğunu vurguladı. Tatar, Kıbrıs Rum tarafının girişimleriyle, Kıbrıs Türkü’ne sporda yıllardır haksız ambargolar uygulandığını belirterek, sporun evrensel anlamda kardeşlik, dayanışma ve gençlerin bir araya geldiği bir etkinlik olduğuna dikkat çekti. Sporda engellerin aşılması için uğraş verildiğini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin en büyük kulüpleri ve kurumlarının spor alanında Kıbrıs Türkleri için yaptıklarının umut olduğunu ifade etti.

 

Diğer Haberler