KıbrısManşet

“Depremin yaralarını gelin birlikte saralım”

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediyesi ve Lapta Alsancak Karşıyaka Balıkçılar Birliği iş birliğinde İzmarit Festivali'nin ikincisi düzenliyor

Festival biletlerinin satışlarından elde edilen gelir yanında, etkinlik günü toplanacak bağışlar da depremzedelere yardım hesaplarına aktarılacak

DEPREMZEDELER YARARINA…“Depremin Yaralarını Gelin Birlikte Saralım” sloganıyla, 19 Mart Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında Lapta Balıkçı Barınağı’nda gerçekleşecek etkinlikte herhangi bir müzik eğlence programına yer verilmeyecek ve elde edilecek tüm gelir 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinden etkilenen depremzedelere bağışlanacak.

KATILIMCILARA BALIK İKRAM EDİLECEK… Lapta Alsancak Karşıyaka Balıkçılar Birliği Başkanı Ertunç Birinci, İzmarit Balığı Festivali’nin ilkini, 31 Mart 2019 tarihinde, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına düzenlediklerini ardından da pandemi nedeniyle ara verdiklerini anımsatarak, etkinliği bu yıl deprem felaketinden etkilenenlere katkı sağlamak amacıyla yapacaklarını kaydetti. Etkinlikte ilk olarak konuşmalar yapılacağını söyleyen Birinci, balıkçıların yakaladığı 1 ton balığın katılımcılara ikram edileceğini, bilet satışlarından elde edilen 100 bin TL’lik gelir yanında, etkinlik günü toplanacak bağışların başbakanlık tarafından belirlenen depremzedelere yardım hesaplarına aktarılacağını belirtti.

TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİ… Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser de etkinliğin bu yıl ayrı bir anlam taşıdığına vurgu yaparak, zor zamanlarda toplumsal dayanışmanın ve sosyal sorumluluk projelerinin önemine dikkat çekti. Belediye olarak her zaman bu gibi anlamlı sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade eden Ataser, etkinliği düzenleyen birliğe ve katkı koyacak olan tüm sponsorlara teşekkürlerini sundu. Ataser, tüm vatandaşları Pazar günü gerçekleşecek etkinliğe katılmaya davet etti.

Diğer Haberler