KıbrısManşetSpor

Derviş Mişon Kupası UKÜ ve GG’nin

DERVİŞ MİŞON TURNUVASI TAMAMLANDI
KKTC Hentbol Federasyonu’nun sezon öncesi geleneksel olarak düzenlediği Derviş Mişon Kupası, perşembe akşamı oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi. Kadınlarda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), erkeklerde China Bazaar Gençlik Gücü şampiyon oldu.

KADINLARDA ŞAMPİYONLUK UKÜ’NÜN:
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda ilk final karşılaşması kadınlarda oynandı. UKÜ ile Miracle Esentepe’nin karşı karşıya geldiği finalin ilk yarısını 15-11 önde tamamlayan UKÜ, ikinci yarıda etkili oyununu sürdürerek müsabakayı 32-19 galip tamamladı ve şampiyon oldu. UKÜ – Miracle Esentepe kadınlar finalinde UKÜ takımından Sevilay ve Derya 10’ar golle ön plana çıkan isimler oldu.

ERKEKLERDE GENÇLİK GÜCÜ ÜSTÜNLÜĞÜ:
Kadınlar finalinin ardından başlayan erkekler finalinde ise China Bazaar Gençlik Gücü ile UKÜ takımları karşılaştı. Çekişmeli geçen ilk devrede Gençlik Gücü soyunma odasına rakibi UKÜ karşısında 14 – 13 önde girdi. İkinci yarıda tempoyu artıran Gençlik Gücü sahadan 32 – 26 galip ayrılarak şampiyon oldu. Finalde UKÜ’den Ahmet Şanverdi 7 golle en skorer isim olarak maçı tamamladı. Erkekler finali sonrasında düzenlenen ödül töreninde şampiyonlara ve finalistlere kupa ile madalyaları Mişon ailesi ve federasyon yetkilileri tarafından takdim edildi.

Fotoğraflar: Ferah BARIŞSEV

Diğer Haberler