GenelManşetSiyasetTürkiye

Devlet Bahçeli seçim için adaylık başvurusu yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi'nde milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvurusu başladı. Süreç 21 Mart'ta sona erecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28'nci dönem milletvekili genel seçimleri için adaylık başvurusunu yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvurusu başladı. Süreç 21 Mart’ta sona erecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28’nci dönem milletvekili genel seçimleri için adaylık başvurusunu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. 36 siyasi partinin katılmaya hak kazandığı seçimler için milletvekili aday adaylığı başvuru süreci de başladı.

AK Parti ve CHP’de aday adaylığı sürecinin devam etmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) başvuru süreci başladı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek milletvekili seçimleri için partilerde milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 28’nci dönem milletvekili genel seçimleri için adaylık başvurusunu parti genel merkezinde yaptı.

MHP’DE ADAY ADAYLIK ÜCRETİ NE KADAR?

MHP milletvekili aday adaylığı için yüzde 40 veya üstü engelli olanlardan başvuru aidatı alınmayacak.

En düşük başvuru ücretinin MHP’de olduğu belirtilirken başvuru aidatı olarak 3 bin liranın Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası Cevizlidere Şubesi’nde bulunan hesaplara yatırılabileceği kaydedildi.

Diğer Haberler