KıbrısManşetSağlıkToplum

Dr. Dizdarlı: Devleti günlük kararlarla değil planlayarak yönetebilsek…

Onkoloji Servisi Hematoloji departmanının tek hekimi emekliye ayrılıyor. Emekli Başhekim Doktor Bülent Dizdarlı’dan önemli uyarı:

Onkoloji Servisi Hematoloji departmanının tek hekimi emekliye ayrılıyor. Emekli Başhekim Doktor Bülent Dizdarlı’dan önemli uyarı:

Onkoloji Binası Hematoloji departmanının tek tekimi Hematoloji Uzmanı Doktor Dilek Yazman Ocak ayında emekliye çıkıyor.

Yeri boşalacak olan doktor için hastalar şimdiden kaygılanmaya başladı.

Emekli Başhekim Doktor Bülent Dizdarlı, Onkoloji binası Hematoloji departmanında izlenimlerini fotoğraflayarak anlattı.

Kalabalığın en yoğun yaşandığı departmanının tek hekimi olan Doktor Dilek Yazman ve ekibinin onlarca hastaya tanı ve şifa vermek için üstün bir çaba harcadıklarını ifade eden Dizdarlı, hastalar için esas zorluğun 2024 yılı Ocak ayında başlayacağını ifade etti.

Doktor Dilek Yazman’ın Aralık sonunda emeklilik yaşı geldiği için görevden ayrılacağını paylaşan Dizdarlı, konuyu Sağlık Bakanı ile görüştüğünü kısa vadeli çözüm için çaba içerisinde bulunduklarını öğrendiğini belirtti.

DİZDARLI: BIÇAK KEMİĞE DAYANMDAN İLERİYE DÖNÜK YAPILANMA DÜŞÜNÜLÜYOR

Doktor Bülent Dizdarlı, yıllar öncesinden planlama yapılıp sıkıntıların en aza indirilmesi gerekirken gerekli tedbirin alınmadığını kaydederek, “Ülkemizde bıçak kemiğe dayanmadan ileriye dönük yapılanma düşünülüyor. Mümkündür Hematoloji dışında başka tek olan branşlarda da aynı şeyler yaşanacak. Bari şimdi akıl koysak, Tıp Fakültelerinde okuyup eksik branşlarda uzmanlaşma isteyen çocuklara burs vererek mecburi hizmete çağırsak. Devleti günlük kararlarla değil, planlayarak yönetebilsek…”

Diğer Haberler