KıbrısManşetSpor

DTB: “Girne Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nün hakkımızda yaptığı suçlamalar asılsızdır”

Doğan Türk Birliği, Girne Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından asılsız haberlerle suçlandıklarını söyledi

Doğan Türk Birliği’nden, Girne Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nün Girne Raif Rauf Denktaş Atış Poligonu’nun kapatılıp, birilerine peşkeş çekilmesi ve DTB ile ilgili yaptığı açıklamalara ilişkin, “bunlar asılsız suçlamalar” yanıtı geldi.

“BAHSE KONU ARAZİ DTB’NİN KULLANIMINA VERİLDİ”

Doğan Türk Birliği’nden yapılan açıklamada, Girne Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nün bahsettiği arazinin 19.3.2019 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Devlet emlak ve Malzeme Dairesi’yle imzalanan protokol sonucunda futbol sahası ve kompleksi yapılması için Doğan Türk Birliği Spor Kulübü’nün kullanımına verildiği ifade edildi.

Doğan Türk Birliği’nin de bunun üzerine tamamen kendi olanaklarıyla yapacağı ve Girne kulüplerini de rahatlatacak bu tesisin yapımı için harekete geçtiği belirtilen açıklamada, “Bu aşamada Girne Avcılık ve Atıcılık Kulübü adı geçen arazinin kendilerine ait olduğunu iddia ederek ara emri kararı aldırıp bizi engellemek amacıyla mahkemeye başvurması üzerine girişimlerimizi askıya aldık. Ancak ekteki belgede de görüleceği üzere bu ara emri başvurusunun herhangi bir yasal dayanağı olmadığı yine kendi avukatlarınca 16.5.2019 tarihinde geri çekilmiş, Yüksek İdare Mahkemesi tarafından da ara emri başvurusunu ’ret ve iptal edilmesi kararı’ alınmıştır” dendi.

Açıklamanın devamı şöyle:

“Yüksek İdare Mahkemesi’nin bu kararı üzerine Kulübümüz yeniden girişimlerine başlayarak protokole uygun şekilde tüm yasal başvurularını tamamlamış ve dosyasını Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne sunarak ‘alındı’ belgesiyle onaylatarak karşılığında yasal işlemlerini tamamlamıştır.

Geçtiğimiz haftalarda arazinin düzeltilmesi için iş araçlarının bölgeye gitmesi üzerine GAAK yeniden hak sahibi olduğunu iddia etmesi ve yeni bir ara emri başvurusu yapacaklarını söylemesi üzerine bir iyi niyet gösterisi olarak kendilerine 1 hafta süreyle bu işlemleri yapabilmeleri için bekleyeceğimizi bildirerek faaliyetler durdurulmuştur. Geçen sürede beklendiği gibi herhangi bir ara emri kararını yine alamamaları üzerine arazideki çalışmalar tekrar başlatılmıştır.

“ÇİRKİN SÖYLEMLERİ KINIYOR VE REDDEDİYORUZ”

Ekteki bütün belgelerde görülebileceği gibi Doğan Türk Birliği Spor Kulübü’nün sözü edilen araziyle ilgili bütün işlemleri yasaldır ve hukuk çerçevesinde yapılmıştır. Kulüp Yönetim Kurulumuz da tüm üst düzey hükümet yetkililerini defalarca ziyaret ederek konuyu aktarmış, çözüm önerileri üretmiş ve bu makamlarca da yasal haklılığımız defalarca sözü olarak teyit edilmiştir. Bu nedenle Kulübün aleyhine yapılan tüm çirkin söylemleri şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Hiç kimsenin Doğan Türk Birliği Spor Kulübü’nü yakışıksız kavga ve tartışmaların içerisine çekmesine izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yasal ve hukuki doğrularla hareket etmeye devam edeceğiz.

Unutulmaması gereken tıpkı GAAK gibi Doğan Türk Birliği Spor Kulübü de KKTC gençliğine hizmet etmek, spor yaptırmak için uğraş vermektedir. Hem de 1938’den beri alnının akıyla…

Bu noktada DTB olarak hoşgörülü ve kucaklayıcı olmaya devam edeceğimizi. İlgili kulüple bugüne kadar önerdiğimiz farklı çözümler çerçevesinde sorunu ortadan kaldırmaya yönelik bir protokol imzalamaya da hazır olduğumuzu yeniden hatırlatmakta yarar görüyoruz.”

Diğer Haberler