KıbrısManşet

Eczacı Kavçın isyan etti: Elalemin kafasını ben yapacak olsam kokain satar, kral gibi yaşarım

İmge Eczanesi’nin sahibi Halit Kavçın, nöbetçi olduğu akşamlarda uyuşturucu bağımlılarının eczaneye dadandığını, sadece reçete ile satılan ilaçlar talep ettiklerini ve olumsuz yanıt aldıklarında para teklif ettiklerini belirterek, Polis Genel Müdürlüğü’nü göreve davet etti.

Lefkoşa’daki İmge Eczanesi’nin sahibi Halit Kavçın, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, nöbetçi olduğu akşamlarda uyuşturucu bağımlılarının eczaneye dadandığını, sadece reçete ile satılan ilaçlar talep ettiklerini ve olumsuz yanıt aldıklarında para teklif ettiklerini belirterek, Polis Genel Müdürlüğü’nü göreve davet etti.

Uyuşturucu etkisi yaratması adına reçeteli ilaç ya da göz damlası gibi ürünler talep eden kişilerin, gece saat 22.00’den sonra eczanelere dadandığını belirten Kavçın, “Elalemin kafasını ben yapacak olsam, Panadol ile Nourofen ile uğraşmam, paşalar gibi kokain satar, kral gibi yaşarım” diyerek isyan etti.

Polis Genel Müdürlüğü’ne açık çağrıda bulunan Kavçın, “Nöbetçi eczanelere polis dikin. Bizi erkek görüp çok yüklenmezler, bir yerden sonra dönüp giderler ama bu mesleği bir başına yapan kadın var, yaşlı var. Bu insanların canı Allah’a emanet” ifadelerini kullandı.

Kavçın, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“nöbetciyim. gene ve gene saat 10u geçdi mi olan biten müptela eczaneye dadanmaya başlar. reçeteli ilaçlarla kafa bulmayı govalayan mı istersiniz, göz damlasını burundan çekip uçmaya niyetlenen mi. reçetesiz vermem deyinca para teklif eden mi ararsınız yoksa bir tane ver bir daha gelmem diye yemin edeni mi. elalemin kafasını ben yapacak olsam panadolnan nurofennan mı uğraşırım paşa gibi kokain satar kral gibi yaşarım. Lefkoşa Polis Müdürlüğü ‘ne açık çağrıdır nöbetçi eczanelere polis dikin. bizi erkek görüp çok yüklenmezler bir yerden sonra dönüp giderler ama bu mesleği bir başına yapan kadın var yaşlı var bunların canı allaha emanet.”

Diğer Haberler