EğitimKıbrısManşet

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu KTÖS’ü yeni merkez binasında ziyaret etti

Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası'nı (KTÖS) yeni merkez binasında ziyaret etti

Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı (KTÖS) yeni merkez binasında ziyaret etti.

Görüşmede KTÖS Yürütme Kurulu ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulunurken, Çavuşoğlu’na Müsteşar Aytunç Şirket, İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı, Talim ve Terbiye Dairesi Müdürü Murad Aktuğ ile Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Gökmen Davutoğlu eşlik etti.

KTÖS, eğitimde yaşanan değişimin bilimsel veri, araştırma ve diyalogla mümkün olabileceğini belirterek, bu gbağlamda Bakan Çavuşoğlu’nun ziyaretini bu bağlamda atılmış samimi bir adım olarak değerlendirmek istediklerini belirtti.

KTÖS, eğitime katkı yapabilmek adına ziyarette Bakan Çavuşoğlu’na okullar ve eğitimle ilgili iki tane rapor sunduklarını belirterek, eğitimde yaşanan güncel sorunları ve kısa-uzun vadede çözüm bekleyen sorunların olduğu bir liste verdiklerini açıkladı.

KTÖS’ten yapılan açıklama; “Eğitim Bakanlığı, sendikalarla ve öğretmenlerle uyum içinde çalışmak için bu çerçevede adımlar atmalıdır.

KTÖS, eğitimde demokratik yönetimden yana olmaya; çocukların, ailelerin, öğretmenlerin, okul çalışanlarının ve yerel halkın bir arada fikir ürettiği, çözüm önerileri yarattığı, diyaloğu temel alan demokratik bir yapıyı talep etmeye ve bu doğrultuda çalışmaya devam edecek ve üzerine düşeni yapacaktır.”

Diğer Haberler