FutbolManşet

Eğitimci ve futbolcu Cenker Kaya anısına maç düzenleniyor

KTÖS üyesi, eğitimci ve futbolcu merhum Cenker Kaya anısına, 4 Nisan Perşembe günü, Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadında anı maçı düzenleniyor.

Kıbrıs Türk Öğretmenle Sendikası (KTÖS) üyesi, eğitimci ve futbolcu merhum Cenker Kaya, anı maçı ile anılıyor. KTÖS tarafından 4 Nisan Perşembe günü Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso stadında saat 15.30 da Cenker Kaya Anı Maçı düzenleniyor. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Cenker Kaya anı maçında, Kaya’nın, Türk Öğretmen Koleji yıllarında Güvenç Erseven önderliğinde üniversiteler arası düzenlenen ve her katıldığı turnuvayı kazanan “efsane takımda” yer alan takım arkadaşları da yeniden bir araya gelecek.

“Cenker Kaya’yı zamansız kaybettik”

KTÖS üyeleri merhum Cenker Kaya anı maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Üyemiz ve eğitimci olan merhum Cenker Kaya her zaman toplumsal mücadeleye inanan ve bunun için her kavgaya katkı veren bir öğretmendi. Cenker Kaya, okuldaki görevinin yanı sıra Girne bölgesinde kulüpler düzeyinde alt yapılarda birçok görev almış ve her iki görevde de önemli başarılara imza atmıştır. Onu zamansız kaybetmenin derin
üzüntüsünü yaşıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haberler