KıbrısManşetSiyasetSürmanşet

Eğlence Sektörü İnisiyatifi, eylemini Başbakanlık önüne taşıdı

Eğlence Sektörü İnisiyatifi adı altında bir araya gelen eylemciler, Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin Bakanlar Kurulu'nda olması nedeniyle eylemi Başbakanlık önüne taşıdı

Eğlence Sektörü İnisiyatifi adı altında bir araya gelen bar, kafe ve restoran sahipleri Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu tarafından açıklanan son kararlara tepki göstermek amacıyla Sağlık Bakanlığı önünde toplandı.

Meyhane sahiplerinin yanı sıra ülkemiz sanatçıları da Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nin eylemine destek veriyor.

İşletmelerin 21.00’den sonra kapatılmasının Koronavirüs salgınının yayılmasını önleyemeyeceğini savunan sektör çalışanları, denetimlerin artırılarak mekanların açık tutulması gerektiğini ifade ediyor…

“Mantıksızlığa dur de!” sloganlarıyla yola çıkan eylemciler, Sağlık Bakanlığı önüne “Eğlence değil; ekmek kapısı” yazılı pankartlar da astı.

Eylemciler, Sağlık Bakanı Ali Pilli‘nin Bakanlar Kurulu’nda olması nedeniyle eylemi Başbakanlık önüne taşıdı.

Eğlence sektörü çalışanlarından 4 kişinin şu an Başbakan Ersan Saner tarafından kabul edildiği ve bir görüşme gerçekleştiği öğrenildi.

Başbakanlık müsteşarı ile görüşen bir grup, taleplerinin 4 Ocak’tan sonra açılma yönünde olduğunu, gelişme olmaması halinde daha büyük eylemler yapacaklarını ifade etti. 

Eylem, saat 12.45’te sona erdi.

Diğer Haberler