KıbrısManşet

Ekor’dan un alamıyoruz isyanı!

Ekor Un Ürünleri Sanayi Ltd. Yönetim Kurulu, yazılı bir açıklama yaparak un ithalatının serbest bırakılmasından dolayı hükümete tepki gösterdi.

Yapılan açıklama şöyle:

Kamuoyunun bilgisine,

Hükümetin Un ithalatının serbest bırakılması konusunda almış olduğu karar sonrası artık Beyaz Un, Baklavalık un ve Kepek alamamaktayız. Ekmek ve diğer Unlu Mamullerin temel hammaddelerinden olan bu hammaddelerin verilmemesi, üretimimizin durmasına neden olacaktır.

Hükümetin aldığı karara yönelik cezalandırma gibi görünen bu uygulamanın sonuçları ağır olacaktır. Eğer bu hammaddeleri alamazsak, üretimi durdurmak zorunda kalacağız. KKTC’nin bütün bölgelerine ekmek çeşitleri üretip gönderdiğimiz için bu konuda en ciddi sıkıntıyı halkımız yaşayacaktır. Marketlerde, Restoranlarda ve Unlu Mamul verdiğimiz diğer bütün yerlerde bu ürünler bulunamayacaktır.

Döviz dalgalanması nedeniyle zaten zorlanan halkımızın, en temel ihtiyaçlarından biri olan unlu Mamullerden yoksun kalması, bir darbe daha olacaktır. Un üreticilerinin en kısa zamanda bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirip, halkımızın ihtiyaçlarına kulak vermesi gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Diğer Haberler