DünyaManşet

Ekvator’da bir güvenlik görevlisi, üzerine dinamit bağlanıp sokağa bırakıldı

Ekvator'da bir kuyumcunun güvenlik görevlisi, kimliği belirsiz kişilerce çarşamba kaçırıldı. Adı açıklanmayan güvenlik bomba düzenekli yelek giydirilip bir sonraki gün sokağa bırakıldı

Ekvator’da bir kuyumcunun güvenlik görevlisi, kimliği belirsiz kişilerce çarşamba kaçırıldı. Adı açıklanmayan güvenlik bomba düzenekli yelek giydirilip bir sonraki gün sokağa bırakıldı.

Mağdur adam, bomba imha uzmanının müdahalesiyle kurtarıldı.

Vice’ın aktardığına göre olay, ülkenin batısındaki liman kenti Guayaquil’de meydana geldi. Yerel basın, ya güvenlik görevlisinin ya da dükkan sahiplerinin suçlulara haraç ödemeyi reddettiğini bildirdi.

Yetkililer, suçluların bunun ardından güvenlik görevlisini kaçırdığını düşünüyor.

Sosyal medyada paylaşılan videoda mağdurun sokakta endişeli şekilde bir sağa bir sola yürüdüğü görülüyor.

Polis ekipleriyse bölgeyi hızla yaya erişimine kapatıp bomba imha uzmanlarını yönlendirdi. Dinamitler üç saatlik çalışmanın ardından bir sorun yaşanmadan çıkarıldı. Bomba daha sonra kontrollü bir şekilde patlatıldı.

Güvenliği görüp polisle temasa geçen ilk görgü tanıklarından Luis Molnia o anları şöyle anlattı:

“Onu gördüğümüzde korktuk. Adam hareket edip etmemesi gerektiğini bilmiyordu. Çaresizdi ve titriyordu. Hepimiz bölgedeki polis memuruna koşup onu uyardık.”

Polis şefi Fausto Salinas ise müdahale eden polisleri ve bomba imha ekibini kutladı.

Ekvator’da giderek artan şiddetin ve uyuşturucu ticaretinin merkez üslerinden biri Guayaquil. Bölgede bu yıl patlayıcı içeren 40 saldırı bildirildiğini açıkladı.

Örneğin yaklaşık iki hafta önce bazı basın kuruluşlarına içinde USB şeklinde patlayıcı cihaz bulunan mektup gönderilmişti. Guayaquil’deki bomba patlamış ve bir gazeteci yaralanmıştı.

Diğer Haberler