KıbrısManşetToplum

Erhürman: “Bir sorun yok diyorlar; her şey süt limanmış gibi göstermeye çalışıyorlar”

Meclis Genel Kurulu yarın Belediyelerin Birleştirilmesine İlişkin (Özel) Yasa Tasarısı'nı görüşmek üzere toplanacak... CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Yarın hem Meclis’te hem de sokakta olacağız." dedi

Cumhuriyet Meclisi yarın, Belediyelerin Birleştirilmesine İlişkin (Özel) Yasa Tasarısı ve İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin tasarıya ilişkin raporunu görüşmek üzere olağanüstü toplanacak.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, yarın hem Meclis’te hem de sokakta olacaklarını duyurdu.

Erhürman, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bir sorun yok diyorlar; her şey süt limanmış gibi göstermeye çalışıyorlar.

Yarın Meclis’te, bu “belediyeler reformu” denilen şeyin ne kadar büyük sorunlar yaratacağını, Anayasaya neden aykırı olduğunu, belediyeleri reforme edeceğim derken, nasıl deforme edip hizmet verenleri de veremez, batmayanları da yüzemez hale getireceğini ayrıntılı biçimde anlatacağız.

Hem Meclis’te, hem de sokakta olacağız…”

 

Öte yandan, Dev-İş, BES ve Mağusa Türk Genel-İş, Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın “komiteye geri çekilip yeniden görüşülmesi” talebiyle yarın Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapacak.

Diğer Haberler