KıbrısManşet

Erhürman: Güzel adanın bir an önce akıl tutulmasından kurtulmaya ihtiyacı var!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Rum Lider Nikos Anastasiadis'in açıklamalarını işaret ederek, "Bu güzel adanın bir an önce akıl tutulmasından kurtulmaya ihtiyacı var" dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Rum Lider Nikos Anastasiadis’in açıklamalarını işaret ederek, “Bu güzel adanın bir an önce akıl tutulmasından kurtulmaya ihtiyacı var” dedi.

Maraş adımıyla birlikte gündeme gelen olumsuz gelişmeleri işaret eden Erhürman, “Sn. Tatar kendinden geçiyor, kendi gibi düşünmeyenleri hain ilan ediyor. Sn. Anastasiadis kendinden geçiyor, Kıbrıslı Türklerin pasaportlarını, sanki 1960 Anayasası’ndan kaynaklanan insan hakları değilmiş de kendisinin lütfu ya da ihsanıymış gibi iptal etmekten söz ediyor, tehditler savuruyor” ifadelerini kullandı.

Erhürman, adanın bir an önce akıl tutulmasından kurtulmaya ihtiyacı olduğunu vurguladı.

CTP lideri Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“Sn. Tatar kendinden geçiyor, kendi gibi düşünmeyenleri “hain” ilan ediyor. Sn. Anastasiadis kendinden geçiyor, Kıbrıslı Türklerin pasaportlarını, sanki 1960 Anayasası’ndan kaynaklanan insan hakları değilmiş de kendisinin lütfu ya da ihsanıymış gibi iptal etmekten söz ediyor, tehditler savuruyor. Bu güzel adanın bir an önce akıl tutulmasından kurtulmaya ihtiyacı var!”

Diğer Haberler