KıbrısManşetToplum

Erhürman: “Varlığınız zarardan başka bir şey değil”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, İstatistik Kurumu Başkanı İrfan Tansel Demir’in, hayat pahalılığının dört ayın sonunda yüzde 28’i bulabileceğine yönelik öngörüsü sonrası sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Erhürman, “‘Şimdi enflasyon dört ayın sonunda yüzde 28'i bulabilir’ diye açıklama yapıyorsunuz. Yeterince pahalılık yokmuş gibi sayenizde bunu da dikkate alacaktır piyasa. Varlığınız zarardan başka bir şey değil!” dedi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, İstatistik Kurumu Başkanı İrfan Tansel Demir’in, Kıbrıs Postası TV’de açıkladığı 4 ay sonraki hayat pahalılığı öngörüsüne ilişkin sosyal medyada bir açıklama yaptı. Erhürman, “‘Şimdi enflasyon dört ayın sonunda yüzde 28’i bulabilir’ diye açıklama yapıyorsunuz. Yeterince pahalılık yokmuş gibi sayenizde bunu da dikkate alacaktır piyasa. Varlığınız zarardan başka bir şey değil!” ifadelerini kullandı.

Tufan Erhürman’ın açıklaması şöyle:

“Hayat pahalılığı % 48.5 olacak dediniz. Olmayacaksa da böyle dediniz diye olacak dedik, onu da geçti.

Şimdi enflasyon dört ayın sonunda % 28’i bulabilir diye açıklama yapıyorsunuz. Yeterince pahalılık yokmuş gibi sayenizde bunu da dikkate alacaktır piyasa!

Varlığınız zarardan başka bir şey değil!”

 

Diğer Haberler