KıbrısManşetToplumTürkiye

Esendağlı: “Bilirkişi raporu 26 Nisan’a yetişirse İsias Otel davası farklı bir boyut kazanabilir”

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, İsias Otel davasına ilişkin yaptığı açıklamada, bilirkişi raporunun 26 Nisan’a yetişmesi halinde davanın farklı bir boyut kazanabileceğini söyledi

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, BRT katıldığı programda İsias Otel davasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Esendağlı, “Gazi Üniversitesi’nde bilir kişi raporu hazırlanmaya başladı. 26 Nisan’da yapılacak duruşmaya yetişirse, dava çok farklı bir boyut kazanır. Bilirkişi raporu, dava sonucu açısından hayli önemli” dedi

Zor bir coğrafyada, emsalsiz bir süreç götürmeye çalıştıklarını belirten Esendağlı, dava için bütünsel hareket etmenin, devletin tüm unsurlarıyla Adıyaman’da olmasının sürece önemli bir kazanım kattığını ifade etti. Esendağlı, 26 Nisan’daki duruşmada bir ileriki bir tarihe erteleme de olabileceğini söyledi.

AKAN KÜRŞAT DAVASI: MAKAMLARIN GİRİŞİMLERİNİ YETERLİ VE DOYURUCU BULMADIK

Avukat Akan Kürşat davası ile ilgili olarak da Esendağlı, ortada bir suç unsuru olmadığını yineledi. Esendağlı, Akan Kürşat davasında Kıbrıs Türk siyasetinin gerekli katkıyı koymadığını ifade ederek, “Bu konuda ilk günden hükümetin, Cumhurbaşkanlığı’nın, muhalefetin, Türkiye Cumhuriyeti makamlarının girişimlerini yeterli ve doyurucu bulmadık” diye konuştu.

Diğer Haberler