GenelKıbrısManşet

Finale son biletler Esentepe ve GG’nin

Hentbol KTSYD Kupası'nda yarı finaller tamamlandı ve finalistler belirlendi. Şampiyonlar ise cuma akşamı belli olacak.

KTSYD KUPASI’NDA FİNAL HEYECANI CUMA GÜNÜ YAŞANACAK:

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) ile KKTC Hentbol Federasyonu işbirliğinde düzenlenen KTSYD Kupası’nda son yarı final maçları tamamlandı. Rakiplerini mağlup eden Miracle Esentepe kadın takımı ile China Bazaar Gençlik Gücü erkek takımları finale yükselen son ekipler oldular. Bu sonuçla kadınlar finalinin adı DİGEM – Miracle Esentepe, erkekler finalinin adı ise UKÜ – China Bazaar Gençlik Gücü oldu. KTSYD Kupası’nda final maçları Cuma günü Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

KADINLARDA FİNALİ DİGEM – MİRACLE ESENTEPE OYNAYACAK:

Atatürk Spor Salonu’nda dün oynanan yarı finalin diğer ayağındaki ilk maçta Miracle Esentepe ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) kadın takımları karşılaştı. İlk yarısı 11-5 Esentepe üstünlüğü ile tamamlanan maçın ikinci yarısında büyük çekişme yaşandı. UKÜ’nün farkı azaltma çabası olsa da maç 23-19 Esentepe üstünlüğü ile tamamlandı. Bu galibiyetle Miracle Esentepe finalde DİGEM’in rakibi oldu. Karşılaşmada 9 golle oynayan Esentepe sporcusu Ana, maçın en skorer ismi oldu.

ERKEKLER FİNALİNDE UKÜ – CB GENÇLİK GÜCÜ KARŞILAŞACAK:

Gecenin son karşılaşmasında erkekler yarı finalinde China Bazaar Gençlik Gücü ile Yükseliş takımları karşılaştı. İlk yarısını 20-13 önde kapattığı maçta Gençlik Gücü rakibini 32-25 yenerek adını finalde UKÜ’nün rakibi olarak yazdırdı. Gençlik Gücü’nde 10 gol kaydeden Ahmet Altan, maçın en skorer ismi olarak mücadeleyi tamamladı.

 

Program şöyle:

Atatürk Spor Salonu (18.30): DİGEM – Miracle Esentepe

Atatürk Spor Salonu (20.00): UKÜ – China Bazaar Gençlik Gücü

 

Diğer Haberler