KıbrısManşetSiyasetTürkiye

Fuat oktay: Hedef dijital ve yapısal değişim

Fuat Oktay, Önder Sennaroğlu'nu ziyaretinde hedeflerinin dijital ve yapısal değişimler olduğunu söyledi, bunun için Meclis'in önemine vurgu yaptı

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay beraberindeki heyet ile birlikte ikinci ziyaretini Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu’na gerçekleştirdi. Buradaki konuşmasında dijital ve yapılsa değişim ihtiyacına dikkat çeken Oktay, beraberinde gelen isimlere dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ile birlikte geldiklerini söyleyen Oktay, “Dijital dönüşüm faaliyetinin yoğun bir şekilde KKTC’li vatandaşlarımızın da yararlanmasını istiyoruz. Özellikle pandemi döneminde hem iş insanları hem vatandaşlar için bu çok önemlidir” dedi

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de heyette olduğunu ve iki ülkenin Belediyeler Birliği’nin  işbirliği yapacağını müjdeleyen Oktay, yapısal dönüşümün önemine vurgu yaptı.

Oktay şöyle devam etti:

“Birlik beraberlik olduğu sürece önümüzde durabilecek bir güç yoktur. Yapılsa dönüşümler oldukça önemli bunların yapılacağı yer de burası. Bu beklentimiz Türkiye adına değil, çünkü bu dönüşümün Türkiye’ye bir katkısı olmaz ama yapılması durumunda Kıbrıs Türk insanına etkisi büyük olur olmazsa da zararı büyük olur”

Önder Sennaroğlu da ziyaretten dolayı Oktay’a teşekkür etti, dijital ve yapısal dönüşümün önemli olduğunu kaydetti.

Fuat Oktay’a ziyaretlerinde Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin eşlik ediyor.

Diğer Haberler