KıbrısManşet

Gelen yolculara “Güvende Kal Karantina Takip Sistemi” ile bileklik takıldı

Turizm Bakanlığı kapalı devre turizmde toplam 448 kişinin adaya geldiği ve ayni sayıda kişinin dönüşünün sağlandığını açıkladı

Turizm ve Çevre Bakanlığı geçtiğimiz hafta kapalı turizm sistemi ile adaya turist olarak gelen yolcularla ilgili bilgileri paylaştı.

Ülkemize üç günlük seyahat için 4 Mayıs tarihinde 8 kişi, 6 Mayıs tarihinde 140 kişi, 7 Mayıs tarihinde ise 300 kişi gelerek toplam 448 kişinin konakladığı kaydedildi.

Tüm gelen yolculara Güvende Kal Karantina Takip Sistemi ile bileklik takıldığı; yapılan PCR test sonuçlarına göre otellerde konaklamalarına izin verildiği bildirildi.

Ülkemize 4 Mayıs tarihinde yapılan 1 charter uçuş ile toplam 8 kişinin giriş yaptığı; gelen tüm yolcuların 3 günlük seyahatlerini tamamladıktan sonra 7 Mayıs tarihinde ülkeden ayrıldığı dile getirildi. 6 Mayıs tarihinde gerçekleşen 1 charter uçuşla ise 140 yolcu, 7 Mayıs tarihinde gerçekleşen 5 chater uçuş ile 300 kişinin adaya geldiği; gelen yolcuların 282’sinin 9 Mayıs tarihinde, 158’inin ise 10 Mayıs tarihinde ülkelerine geri döndüğü kaydedildi.

Bu süreçte toplam 5 kişinin PCR testi olmadığı için ülkeye alınmadan geri gönderildiği açıklandı. 4, 6 ve 7 Mayıs tarihinde toplam 448 kişinin adaya geldiği; 7, 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde düzenlenen charter seferlerle dönüş yaparak toplamda 448 kişinin dönüşünün sağlandığı duyuruldu.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın kapalı turizm çerçevesinde her hafta olduğu gibi gelen bilgileri halk ile paylaşmaya devam edeceği de ifade edildi.

Diğer Haberler