GenelKıbrısManşet

Gemikonağında açık foseptik çukuru tehlike yaratıyor

Gemikonağı'nda Selvili Yol civarında bulunan açık fosseptik çukurun tehlike oluşturduğundan dolayı vatandaşlar şikâyet ediyor.

GIYNIK ÖZEL

Gemikonağı’nda Selvili Yol civarında bulunan açık fosseptik çukurun tehlike oluşturduğundan dolayı vatandaşlar şikâyet ediyor. Bu durumdan dolayı vatandaşların sinek ve koku şikâyetlerine neden olmakta ve bu sıcak günlerde gece ve gündüz pencere açmadıklarını ifade etti. Bölgede
Ayrıca, bir vatandaş, “Kaynağı bilinmeyen bu kirli suya çocukların düşmesi durumunda sorumluluğun kimsenin almayacağını da biliyoruz. Böyle bir tehlike karşısında her yetkili görevini yapması gerektiğini Belediye ve Çevre Dairesinin acilen tedbir alması için göreve davet ediyoruz” dedi.

Konu ile ilgili Lefke Çevre ve Ekoloji Derneği Başkanı, Taner Dayıoğlu bu çukurun varlığında haberimiz yoktu, şikâyet üzerine buraya geldik, manzara hakikaten kötü, fakat vatandaşlar ise bu çukurun uzun zamandan beri burada bulunduğunu iddia ederek ‘Yetkililerin durumu biliyor’ dedi. Vatandaşlar, yetkililerden bu konuda yardım istemektedir dedi.

Diğer Haberler