KıbrısManşet

Girne, Güzelyurt ve Lapta’da kesinti yapılacak

Bugün bakım ve proje çalışmaları nedeniyle üç bölgede elektrik esintisine gidilecek.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) üç bölgede farklı zaman dilimlerinde ve farklı sürelerde elektrik kesintileri yapılacağını duyurdu.

Girne’de iki saatlik kesinti

Girne’de bazı bölgelere 10.00-12.00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek.

Kıb-Tek Girne Bölge Amirliği’nden yapılan açıklamaya göre, elektrik, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım çalışması nedeniyle kesik olacak.

Açıklamaya göre, elektrik kesintisi olacak bölgeler şunlar:

“Akacan FEO Sitesi, Mr Pound Plus, Harbiye Kışlası, GAÜ Koleji, Levent Karmi Sitesi, Recaioğlu Hotel ve civarı , Karaoğlanoğlu S Bölgesi, Tempo Market Bölgesi, Karaoğlanoğlu İlkokulu ve Karaoğlanoğlu Telefon Santrali Bölgesi,  Karaoğlanoğlu Starlux Sinema ve bölgesi, Topset Hotel ve bölgesi, Karmi (Karaman), Karaman su pompaları, Sivil Havacılık ve Radar Askeri Tesisleri, Edremit’in Batısı (dağ kısmı), Meriç Erülkü Sitesi, GAÜ Erkek Yurdu, Edremit Köy İçi, Karmi Gazino ve Hideaway Club Hotel bölgesi, Edremit Çemberi”

Lapta’da 5 saatlik kesinti yapılacak

Kıb-Tek, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle Lapta’da da 5 saat boyunca elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Kıb-Tek’ten yapılan açıklamaya göre 09.00- 14.00 saatleri arasında; “Lapita Hotel bölgesi, Lapta’nın batısı ve batı sahili, Sempati Tatil Köyü bölgesi, Lapta Mezarlığı bölgesi, Santa Fe Siteleri bölgesi ve Simena Hotel bölgesine” elektrik verilemeyecek.

Güzelyurt’ta kesinti 4 saat sürecek

Kıb-Tek, Güzelyurt Sanayi Bölgesi, Kutlu Adalı Bulvarı, İrfan Nadir Bulvarı ve civarına 4 saat elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

Kıb-Tek’ten yapılan açıklamaya göre, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle, belirtilen bölgelerde, 09.00 ile 13.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Çalışmaların seyrine göre elektrik enerjisi belirtilen saatten daha geç ya da daha erken verilebileceğinden, şebekede her an elektrik varmış gibi davranılması gerekiyor.

Diğer Haberler