KıbrısManşet

Girne’de gıda denetimleri ve Covıd-19 kontrolleri sürüyor

Girne Belediyesi tarafından yapılan resmi kontrollerde, 08 - 20 Nisan 2021 Tarihleri arasında toplamda 273 işletme, hijyen ve Covid-19 önlemleriyle ilgili denetlendi.

Girne Belediyesi tarafından yapılan resmi kontrollerde, 08 – 20 Nisan 2021 Tarihleri arasında toplamda 273 işletme, hijyen ve Covid-19 önlemleriyle ilgili denetlendi.

Covid Önlemlerine uygun çalışmadığı gerekçesiyle 2 İşyeri, Yasal mevzuat ile ilgili yükümlülüklerini yerine getirmeyen 2 işyeri olmak üzere toplam 4 işyeri mühürlendi, 1 işyerine de Covid önlemlerine uygun çalışmaması nedeniyle para cezası kesildi.

Güngördü: Denetimler önemli
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“ Pandemi yönetiminde hayati önem arz eden resmi kontroller, pandeminin ilk gününden bugüne kesintisiz şekilde sürdürülmektedir. Bu kontrollerdeki amacımız, insan sağlığı için bulaş riski olabilecek unsurların kontrolü, gerek esnafın gerekse tüm vatandaşların sağlığını ve güvenliğini korumaktır. Günlük hayatın devamı yanında ekonomik hareketliliğin sürdürülmesi için hepimizin bu sürece aktif katkı koyması zaruridir. Yaşadığımız şu zor günlerde bir kez daha kapanma olmaması içindir. Vaka sayılarının kontrol altında tutulması ve sağlık çalışanlarımızın yükünün hafifletilmesi için maske, mesafe, hijyen kurallarının her birey tarafından yerine getirilmesi elzemdir. Ticari İşletmelerin sorumluluğu daha fazla olduğundan gerekli tüm önlemler alınmalıdır. Sektörlerin kapanmaması için kurallara uygun çalışmayan işletmelere cezai yaptırımlar uygulanmaya devam edilecektir”

Diğer Haberler