KıbrısManşetToplum

Girne’de uyuşturucu operasyonu: Uyuşturucusu satıcısı ülkede kaçak çıktı!

Girne Karaoğlanoğlu’nda Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından dün gerçekleştirilen operasyonda 39 yaşındaki W.J.O’nun evinde yapılan aramada satışa hazır paketler içerisinde toplam 10 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu, tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu sigara, öğütücü ve paralar tespit edildi.

Zanlı W.J.O tutuklandı.

Tutuklanan zanlının yapılan muhaceret kontrolünde, KKTC’de ikamet izinsiz ikamet ettiği tespit edildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada;
“23.10.2023 tarihinde, Karaoğlanoğlu’nda W.J.O.(K-39) kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada satışa hazır paketler içerisinde toplam 10 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet sarma sigara, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet öğütücü ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan toplam 3,100 TL nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır.

Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, yapılan muhaceret kontrolünde, konu şahsın KKTC’de ikamet izinsiz ikamet ettiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.”

Diğer Haberler