KıbrısManşetPolisiye – AdliToplum

Girne’deki maçta yaşanan olaya karışanlara ceza yağdı

Girne'de 2020 yılında Mete Adanır Stadyumunda kırmızı kart gördüğü gerekçesi ile olaylara çıkış sebebiyeti veren sanıklar K.U., K.Y., M.E.Y, M.A.Y, M.A.A ve M.Y.'nin aleyhlerine verilen karar açıklandı

Girne’de 11 Mart 2020 tarihinde  oynanan Göçmenköy-Doğan Türk Birliği Futbol karşılaşmasında, çıkan olayların ardından “vahim zarar, kasti hasar, polisi darp ve görevinden men, rahatsızlık ithal-i lisan ve uygunsuz davranış suçlarından tutuklanan Göçmenköy Spor Kulübü futbolcuları K.U. K.Y., M.E.Y, M.A.Y, M.A.A ve M.Y. aleyhindeki karar Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından açıklandı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer, Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya ve Yargıç Temay Sağer’in oy birliği ile vermiş olduğu kararı Yargıç Sağer açıkladı. Yargıç Temay Sağer kararda sanıklar aleyhinde getirilen davaların ciddi suç olduğunu toplumun eğlencesi için yürütülen bir spor faaliyetinde şiddete başvurmalarının kabul edilemeyeceğinin altını çizdi.

Sağer ayrıca sporun özellikle çocuk ve gençlerin takip ettiği faaliyet olduğunu ve sporcuların onlara örnek olması gerektiğini böyle bir ortamda şiddete başvurmalarının kötü örnek teşkil ettiğini belirterek sanıklar aleyhine ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiklerini söyledi. Yargıç Temay Sağer kararda ayrıca sanıkların suçun işleniş şekli ve suça katkılarına göre aralarında ayrım yaptıktan sonra sanıklar M.A.Y, M.A.A ve M.Y. mahkum oldukları davalardan 6 ay hapis cezası, sanık K.U.’nun ise 3 ay hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı. Yargıç Sağer sanıklar M.E.Y ve M.Y’yi ise derhal 7500 TL para cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

(Kamalı Haber)

Diğer Haberler