GenelKıbrısManşetToplum

Goller “KTSYD Kupası” için atılacak

Hentbolda Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Kupası 28 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında yapılıyor

İLK TUR KURALARI ÇEKİLDİ: Geleneksel olarak düzenlenen, hentbolda en prestijli kupalardan olan KTSYD Kupası’nın ilk tur kuraları geçtiğimiz Salı günü KTSYD Genel Merkezinde çekildi. Kura çekimine KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, federasyon ve KTSYD yönetim kurulu üyeleri ile kulüp temsilcileri katılım gösterdi.

GÜRKAN BAŞARI DİLEDİ: Kura çekiminde konuşan KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, dernek olarak düzenlenen kupalarla amaçlarının daha çok sporcuya ulaşmak olduğunu, hentbol federasyonu ile uzun yıllar güzel bir işbirliği ile bu kupayı düzenlediklerini söyledi. Gürkan, pandemiye rağmen yıllardır aksamayan kupayı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını, bundan dolayı da federasyonun faaliyetlerini takdir ettiklerini belirterek kupaya katılan takımlara başarılar diledi.

AYHAN’DAN TEŞEKKÜR:Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan yaptığı konuşmada KTSYD ile güzel bir işbirliği yakaladıklarını ve uzun yıllardır bu kupanın düzenlendiğini söyledi. Ayhan, görev sürelerinde bu kupanın farklı yönetimlerle de düzenlendiğini hatırlatarak, derneğe ilgilerinden dolayı teşekkür etti ve katılan takımlara başarılar diledi.

ÖN ELEMELER YARIN:

Yapılan kura çekimi sonrasında ön eleme maçları ile yarın başlayacak olan kupada kadınlarda Ozanköy – DİGEM, Miracle Esentepe – Yükseliş maçlarının ardından erkeklerde Mağusa Gelişim Akademisi (MGA) – Yükseliş maçı oynanacak. Turnuva 3 Şubat Cuma günü oynanacak olan final maçları ile tamamlanacak.

ÖN ELEME PROGRAMI

28 Ocak Cumartesi

Saat 16:00: Atatürk Spor Salonu: Ozanköy – DİGEM (Kadınlar)

Saat 18:00: Atatürk Spor Salonu: Miracle Esentepe – Yükseliş (Kadınlar)

Saat 19:45: Atatürk Spor Salonu: MGA – Yükseliş (Erkekler)

Diğer Haberler