Diğer SporlarKıbrısManşetSpor

Güreş heyecanı plajda yaşandı

KKTC Güreş Federasyonu tarafından organize edilen 2022 plaj güreşi müsabakalarında heyecan devam ediyor

KKTC Güreş Federasyonu tarafından organize edilen 2022 plaj güreşi müsabakalarında heyecan devam ediyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü Yeniboğaziçi Belediyesi Halk plajında gerçekleştirilen ve 61 güreşçinin katıldığı Büyükler ve Yıldızlar Plaj Güreşi Müsabakası nefesleri kesti. Büyük bir ilgi ile gerçekleşen müsabakalar müthiş çekişmelere sahne oldu.

Yıldız kızlar, yıldız erkekler A ve B ile büyük erkekler kategorilerinde yapılan müsabakalarda güreşçiler madalya için mücadele ettiler.

Bireysel klasmanda dereceye girenlerin belli olmasının ardından takımsal klasmanda Yıldızlar Erkekler B Grubu’nda Lapta Türk Birliği, Yıldızlar Erkekler A Grubu’nda Büyükkonuk İsmet Atlı Spor Kulübü ve Büyük Erkekler’de Doğu Akdeniz Üniversitesi şampiyon oldu.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara madalyaları ve takımlara kupaları Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Güreş Federasyonu eski Başkanı Hüseyin Kavaz, güreş federasyonu yönetim kurulu üyeleri ile antrenörler tarafından verildi. Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar gelecek yıldan itibaren plaj güreşlerinin de festival kapsamına alınacağını açıklayarak güreşçilere müjde verdi.

TAKIMSAL DERECELER:

Yıldızlar Erkekler B Grubu  (2008 – 2010 doğumlular)

1-Lapta Türk Birliği                                         115 Puan

2-Büyükkonuk İsmet Atlı Spor Kulübü         70 Puan

3-Özev Spor Kulübü                                        20 Puan

4-Lefkoşa Güreş İhtisas Spor Kulübü            20 Puan

Yıldızlar Erkekler A Grubu (2006 – 2007 doğumlular)

1-Büyükkonuk İsmet Atlı Spor Kulübü         90 Puan

2-Lapta Türk Birliği                                         80 Puan

3-Özev Spor Kulübü                                        35 Puan

4-Lefkoşa Güreş İhtisas Kulübü                     25 Puan

Büyük Erkekler (2005 ve Daha büyük doğumlular)

1-Doğu Akdeniz Üniversitesi                         70 Puan

2-Büyükkonuk İsmet Atlı Spor Kulübü         40 Puan

3-Özev Spor Kulübü                                        15 Puan

4-Ottoman Spor Kulübü                                10 Puan

5-Lefkoşa Güreş İhtisas Kulübü                     8 Puan

BİREYSEL DERECELER

Yıldızlar Kızlar:

39 – 55 Kg.

1-Simal Çiftsüren

2-Beyza Nur Çiftsüren

3-Ayşenur Aşan

3-Nehir Arıcı

56 – 65 Kg.

1-Gözde Özel

2-Çiçek Arık

66 – 75 Kg.

1-Sudenaz Demirtaş

Yıldızlar Erkekler B Grubu (2008 – 2010 doğumlular)

39 – 55 Kg.

1-Muhammet Melih Gencer

2-Nurali Narimanov

3-Hüseyin Öztep

56 – 65 Kg.

1-Bünyamin Ayaz

2-Atilla Öztırak

3-Arda Deniz Derin

66 – 75 Kg.

1-Ramazan Muti

2-Ahmet Kuroğlu

76 – 85 Kg.

1-Enes Baran Elkondu

2-İsmail Arslan

86 – 100 Kg.

1-Mustafa Ayyıldız

2-Doğukan Yıldırımlar

3-Enes Avcılar

Yıldızlar Erkekler A Grubu (2006 – 2007 doğumlular)

39 – 55 Kg.

1-Hamza Kızıltay

2-Alymjan Orunbayev

3-Ardacan Yılmaz

56 – 65 Kg.

1-Yahya Doğan

2-Sami Çolak

3-Ege Denizer

66 – 75 Kg.

1.Emin Arslan

2.Yasin Evrensel

3.Yusuf Önder

76 – 90 Kg.

1-Serdar Rozgeldiyev

2-Yağız Tığ

3-Sedat Yıldırımlar

91 – 110 Kg.

1-Mert Çolak

Büyük Erkekler (2005 + doğumlular)

50 – 65 Kg.

1-Ali Kurşun

2-Orhan Önen

3-Rozi Murat

66 – 75 Kg.

1-Okan Kırdağ

2-Serhat Atlı

3-Mehmet Ali Zeki Demir

76 – 90 Kg.

1-Malik Homak

2-Hüseyin Tokdemir

3-Efe Yetimoğlu

91 – 125 Kg.

1-Derda Torun

2-Mert Büyüköztürk

3-Uğur Ön

Diğer Haberler