GenelKıbrısManşet

Güzelyurt Milletvekili Ürün Solyalı yüksek faturaları sosyal medyada eleştirmenin yetersiz kaldığını söyleyerek ilginç bir eylem önerdi

CTP Milletvekili Ürün Solyalı, bu ay elektrik faturası kabarık gelen vatandaşlara bakanları, hükümet milletvekillerini ve Kıbtek yetkililerini telefonla arama eylemi çağrısı yaptı.
Kanal Sim’de konuşan Solyalı, sosyal medyada tepki göstermenin artık yetersiz kaldığını belirterek herkesi telefonlara sarılmaya ve bakanların numaralarını bulup aramaya davet etti. Solyalı’nın açıklaması şöyle:
“Sosyal medya müthiş kaynıyor. Ama sosyal medyanın kaynamasının artık yeterli olduğunu düşünmüyorum. Herkesin belki de telefonlara sarılıp, bakanların telefon numaralarını bulup bakanlara bu işte payları olduğunu aktarması lazım. Çünkü aksi halde hiç bunlara görmeyen, duymayan ve sadece kendi koltuğunu korumakla meşgul olan bir bakanlar kurulu oluşumu var. O yüzden vatandaş gerçekten bunu da bir eylemlilik modeli olarak ortaya koysun. Kıbtek’in yetkililerine, bakanlara ve hükümet milletvekillerine faturalara ortak olma davetini dile getirsin.”

Diğer Haberler