GenelKıbrısManşetSiyaset

Halil Kasım: “Serdarlı’nın tarih kokan caddesini yenileyeceğiz”

UBP’nin Geçitkale-Serdarlı Belediye Başkan adayı Halil Kasım, Serdarlı köyünde bulunan Ecevit Caddesinin ‘Meydan Projesi’ ile yenileyeceğini söyledi.

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Geçitkale-Serdarlı Belediye Başkan adayı Halil Kasım, Serdarlı köyüne yönelik projelerini anlattı.

Serdarlı ve bölgesinin kurtuluşunun kutlandığı Ecevit Caddesinin yeniden projelendirildiğini belirten Kasım, “Meydan Projesi ile tarih kokan caddeyi güzel bir görüntüye getirip, Serdarlı halkımıza armağan ediyoruz” dedi.

Kasım, Ecevit Caddesinin Serdarlı köyünün simgelerinden biri olduğuna işaret ederek, “Halkımızın mutluluğu için daha iyi bir hizmet, daha iyi bir Geçitkale-Serdarlı için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“YENİKÖY YOLU LEFKOŞA ANA YOLU İLE BAĞLANACAK”

Serdarlı köyüne yönelik ikinci projesinin detaylarını da paylaşan Kasım, 4’üncü etap olarak bilinen Yeniköy yolunun Lefkoşa ana yolu ile bağlanacağını belirtti.

Kasım, “Serdarlı köyümüzün günden güne gelişip büyüyen ve köy gençlerimizin gerek devletin verdiği hali arsalara gerekse kendi arsalarına yapmış oldukları evlerin bölgemizin de yapısını bozmadan çok güzel evlere sahip olması, köyümüzün yükselen değeri olmuştur” açıklamasını yaptı.

Halil Kasım, bu proje ile köyün güney batıya doğru genişlemesinin sağlanacağını söyledi.

Diğer Haberler