KıbrısManşetToplum

Hasipoğlu: Mehmetçiğimiz ve Mücahidimiz Mağusa’mızı hain kuşatmadan büyük bir cesaret ve onur sergileyerek kurtardı

Ulusal Birlik Partisi ( UBP) Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Gazimağusa’nın kurtuluşunun 49’uncu yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Hasipoğlu yayımladığı mesajda, vatanı için can veren ve can vermeyi göze alan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anarak, o dönemin acı gerçeklerini yaşamış tüm gazilere sağlık ve huzur dolu bir yaşam dilediğini ifade etti.

Hasipoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mutlu Barış Harekâtı’nın ikinci bölümünde Gazimağusa’mızın özgürlüğünün 49’uncu yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz.

Anavatanımız Türkiye’nin uluslararası antlaşmalardan dolayı meşru müdahalesi ile biz Kıbrıslı Türklerin esaretine ve yaşadığı tüm acılara son verdirmiş, bizlerin özgürlüğe ve güvenliğe kavuşmasını sağlamıştır.

1963 yılından 15 Ağustos 1974 yılına kadar aralıksız süren ve adadaki Türk varlığı üzerinde kirli hesaplar yapan Rum ve Yunan saldırılarına dur diyebilen kahraman Mehmetçiğimiz ve Mücahidimiz Mağusa’mızı yıllar süren hain kuşatmadan büyük bir cesaret ve onur sergileyerek kurtarmıştır.

Bizlere bırakılan bu mirasa sahip çıkma sözü vererek Gazimağusa’nın kurtuluşunu sağlayan gazilere saygılarımı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarına teşekkürlerimi sunar, şehitlerimize rahmet dilerim.”

Diğer Haberler