KıbrısManşetSiyasetToplum

“Hırsızlıklar, vahim bir yönetim beceriksizliği”

HP Genel Başkanı Özersay, Ercan’daki hırsızlıklar konusunda hem hükümete hem de firmaya çok sert yüklendi:

HP Genel Başkanı Özersay, Ercan’daki hırsızlıklar konusunda hem hükümete hem de firmaya çok sert yüklendi:

 

FİRMA VE GAYRIMEŞRU HÜKÜMET
 Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Ercan Havalimanı’nda önce yolcu bavullarından kıymetli eşyaların çalınması skandalı, ardındansa park yerinden araçların çalınması skandalının yaşandığına dikkat çekerek, hükümete sert ifadelerle yüklendi. Özersay, “Bu olaylarla ilgili olarak tek sorumlu bu yakalanan kişiler değildir, altı haftadadır açıklamalarımızla havalimanındaki güvenlik açığı konusunda uyarmış olmamıza rağmen tedbir almayan, güvenlik kamerası sistemini kör noktalar kalmayacak şekilde devreye koymayan işletmeci firma ve buna müsamaha gösteren gayrimeşru hükümettir” dedi.

 

“HIRSIZLIKLAR TESADÜF OLAMAZ”
 Yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın dört bir yanından yolcuların Ercan Havalimanı’nı kullanırken bavullarının açıldığını ve eşyalarının çalındığını fark ettiklerini ve olayın ortaya çıkmasıyla birlikte şikâyette bulunmaya başladıklarını hatırlatan Özersay, “Bu sıradan bir adli olay değildir, çok ciddi bir yönetim beceriksizliğidir ve ülkenin turizm konusunda Ercan üzerinden turist operasyonlarına ciddi darbe vurabilecek vahim bir olaydır” dedi. Özersay “Bazı noktaların kameralar tarafından tespit edilememesi, bazı noktalarda kamera olmaması ya da kameraların çalışmaması ve hırsızlıkların da tam da bu zafiyet kullanılarak yapılması tesadüf olamaz” iddiasında bulundu.

 

FİRMAYA KIYAK ÇEKTİLER
 Özersay, havalimanından arabaların da çalınmaya başladığını hatırlatarak, “Bu yönetim beceriksizliği ve güvenlik zafiyeti orada en az 150 güvenlik personeli çalıştırması gerekirken, sözleşmedeki sorumluluklarını ihlal eden, bu sayının üçte biri kadar personel çalıştıran firmaya tek bir kelam etmeyen ve müsamaha gösteren bu gayrimeşru hükümetle ve bu vurdumduymaz halleriyle doğrudan bağlantılıdır. Bu ciddiyetsizliğe bilerek isteyerek göz yumdular ve firmanın masrafı daha az olsun diye kıyak çektiler, güvenlik yükünü polisimize ve halka yüklemiş oldular” ifadelerini kullandı. Bir turizm ülkesi olmakla övünülen ülkenin turizmine ve itibarına zarar verildiğini de sözlerine ekledi.

Diğer Haberler