KıbrısManşet

“Hükümet ortakları birbirine salvo çekiyor”

Zaroğlu, emirname konusunda her iki tarafın birbirini tehdit etmesini çok yanlış buldu.

YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu yaptığı değerlendirmede hükümet ortaklarının birbirlerine salvo çektiklerini ve emirname konusunda birbirlerini hükümeti bozmakla tehdit etmelerinin çok yanlış bir davranış olduğunu belirtti.

Zaroğlu, emirnamenin rant planı olduğunu iddia etti.

Başbakan Ersin Tatar, Bertan Zaroğlu’nun konuk olduğu canlı yayına telefon ile bağlanarak emirnamenin iptal edildiğini açıkladı.

Gerekçe olarak yoğunluktan dolayı böyle şeylerin olduğunu söyledi ve Bertan Zaroğlu’nun emirname ile ilgili iddialarını doğruladı.

Emirnamenin içerisinde inanılmaz tuzaklar zinciri olduğunu emirnamenin bazı maddelerinin değiştirildiğini ve özellikle değiştirilen maddeler içerisinde 27 maddenin A ve B fıkrasında bazı kazanılmış hakların kaldırıldığını söyleyen Zaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Yeniden Doğuş Partisi sanki ellerindeki sopaymış gibi bak bunlarla hükümet kurarım göstermeye çalışan zihniyete çok net söylüyorum sakın kapımıza gelmeyin.

Yeniden doğuş partisinin hiçbir hükümet senaryosunda işi yoktur. Biz erken seçim olması gerektiğini düşünüyoruz.

Parti yetkili kurullarım bana farklı bir emir vermediği sürece şahsen bir milletvekili olarak böyle bir hükümet oluşumunu desteklemediğimi ifade ediyorum.”

 

Diğer Haberler