ManşetTürkiye

İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattı

Muharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattı: “Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yapan gazeteci Muharrem Sarıkaya yayın sırasında yaşadığı teknik sorun sırasında kendisine yardım etmeye gelen İHA kameramanı Ahmet Demir’e tokat attı. Saldırı anını ve sonrası TGRT Haber’de anlatan Demir, kendisini yalnız bırakmayan İhlas Medya Grubu’na teşekkür ederken Muharrem Sarıkaya hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. Demir ayrıca yayın sırasında tepki göstermeyen Fatma Şahin’in yayının bitimi ile birlikte çalışma arkadaşlarına serzenişte bulunduğunu söyledi.

Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı İHA Muhabiri konuştu. Demir ‘Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım’ dedi.

Öte yandan konuyla ilgili konuşan İHA Muhabiri Ahmet Demir, yayın sırasında yaşananları anlattı.

Demir şunları söyledi:

‘Ben kameramanlık görevi yapıyordum. Muharrem Bey, kendi kanallarıyla irtibat kurabilmesi için kendi telefonunu kullanmak istedi. Kendi telefonumuzu vermek istedik ama kendisi ısrarla kabul etmedi. Kendi telefonu çekmeyince yayın esnafında sürekli hareket yaptı. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması’ dedi.

BENDEN ÖZÜR DİLEDİ

Sarıkaya’nın özür dilediğini ifade eden Demir, şöyle devam etti:

‘Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı